Jun 5, 2013

Antro aukšto "Everestas"

Aš tiesą sakant nepamenu, kodėl aš nedaviau tiek laisvės judėti Norai, kiek dabar duodu Adelei. Vieni sako antras vaikas, kiti ji - visai kitokio temperamento . Galbūt jūsų mažiai lygiai tokie pat savarankiški. Bet man mano antras vaikas buvo 'maloni' staigmena ir pamoka man:)

Pamenu Nora pirmą kartą  įsikibusi į lovą atsistojo pusmečio. Pastovėjo ir krito aukštelnika:) Ropinėjo visur kaip voriukas, bet stotis įsikibus į daiktus aš jai leisdavau tik jei pati būdavau šalia ir dažniausiai grūdau savo 'pagalbą'... Ir žinoma visur vedžiojau už pirštuko...

Adelei suteikta visiška laisvė ir aš "svaigstu" nuo jos savarankiškumo ir noro pačiai viską daryti. Jei Nora keldavo rankeles ir prašydavosi nešama, tai Adelė kelia rankas, kad išsilaisvinti iš manęs ir pati "eina" kur jai reikia. Įsikibus į sieną, lovą ar kėdę... aš tik kartais prilaikau daiktą į kurį ji remiasi. 

Adelė dievina tyrinėti didelius daiktus. Maitinimo kėdutė, vežimas, dviračiai - tik duok:) Ir jeigu Norą aš nuo jų patraukdavau, tai Adelei duodu visišką laisvę. 


 Taip smagu stebėti kaip ji tūpteli jei dviratis nestabiliai pajuda:) Bet ji nepasiduoda ir atsargiai įsikibusi eina toliau pačiupinėdama kiekvieną jo kapelį. Jei pasidaro per daug nestabilu - ji atsisuka, paprašo mano rankos apeina nestabilią dalį ir vėl stumia mano ranką į šalį.

 
Pradžioje žinoma visko buvo. Ir kritom ne kartą, bet dažniausiai ne dėl jos silpnumo ar negebėjimo, o dėl to jog ją ' pavedė ' daiktas į kūrį ji laikėsi, arba aš užmigus ant lauru per toli nuo jos nueidavau...
Todėl įsigijom specialų naminį šalmą - minštesniam kritimui. Labai labai praktiškas ir reikalingas dalykas savarankiškiems mažyliams:)
 
Tai apie ką aš čia šį kartą norėjau parašyti:) Ogi apie kūdykių laisvę tyrinėti. Tie kas skaitė  apie mažuosius voriukus jau žino Janet Lansbury . Tai štai jums pats puikiausias 'nepadėk man' atvejis.

Per tą mėnesį pajūry ne smėlis ir ne jūra buvo Adelės 'top' patirtis. Ji tiesiog svaigo nuo LAIPTŲ:) Norą aš nuo jų žinoma irgi patraukdavau kai ji buvo tokio amžiaus kaip Adelė. O vat Adelei nuskilo  ir ji turėjo visišką laisvę su manim lipti laiptais į patį viršų.


Užlipus mes visada jai plodavom  ir... o dievulėliau, kaip ji savim didžiuodavosi užlipusi:) Kaip aš galėjau šitą savarankiško pasiekimo patirtį atimti iš Noros ?:(

Galiausiai tik užlipusi Adelė pati pradėdavo ploti nebelaukdama mūsų:)


Gegužės mėnesį, pirmą kartą Adelei įveikus antrą aukštą, jai buvo 8.5  mėnesiai:) Ji lipdavo labai atsargiai nė karto nekrito ir nesusitrenkė nei vienos veido ar kūno dalelės:)


Jos kelią į antrą aukštą dar galite pažiūrėti čia

P.s. Šauniųjų šalmukų pardavėja mama Vaiva maloniai pasiūlė nuolaidą . Jei turite mažylių roplinėjančių po namus. Su kodu VASARA13 šalmuko kaina 89lt.
No comments:

Post a Comment

Neuždaryk nepasisveikinęs - palik komentara:)