Apr 17, 2013

Gamtos "valgiaraščio" kortos:)

Mano vyresnė dukra labai mėgsta bendrauti ( kaip ir visi vaikai turbūt). Žaidimai be vaidinimo, istorijos ar pokalbio jai neįdomūs. Vienai žaisti jai labai "sunku":) Kadangi jau labai labai atsibodo ( man ) žaisti princeses, karalaites ir šeimą - griebiausi šiaudo. Nusprendžiau pasigaminti kortas ir pradėti pratinti ją prie stalo žaidimų.


Bandžiau Norą sudominti "UNNO" ( nes tai buvo vienintelės kortos kurias radau namie), bet kol  kas ji suvokia tik spalvos sutapimo principą ir jas vis skirstydavo pagal spalvas:) Tada nusprendžiau pagaminti tokias kortas, kurias ji tikrai supras - apie žvėrelius.

Vaikai maisto parduotuvėje dažniausiai prašo saldumynų ir lipdukų. Mes turim knygą, nupirkau kai ji gulėjo ligoninėje. Knyga labai smagi ir pravarti - nes dabar, kai Nora prašo beprasmių lipdukų visada atsakau, kad namie jų pilna knyga. Žinoma galima naudoti ir piešinius ir karpinius iš žurnalų, bet jai dabar lipdukų laikas...


Kortas gaminau iš kartono. Apklijavus folija tik dėl to, kad Nora galėtų "įsitraukti" į procesą. O ji visada už "procesą" jeigu  kas nors blizga:)

Mintis iš labai gero puslapio  E is for Explore . Gamtos maisto piramindės principas labai smagiai žaidžiasi su popierinėm stiklinaitėm, bet tokių neturėjau tai gaminau kortas.


Taigi principas - išrinkti maždaug po 4 (ar daugiau )kortas iš kiekvienos gamtos mitybos grandinių. Mes ėmėm daržoves, vabalus, paukščius, žuvis, žolėdžius, plėšrūnus. Pirmų ir paskutinių po kokius 6, kad būtų daugiau "valgančių" ir "valgomų":)

Pirmas žaidimas: Pasidalinam abi po lygiai, tada aš dedu kortą žvėrelį(silpnesnį) , Nora deda iš savo krūvelės žvėrelį stipresnį (pvz plėšrūną). Laimi ta - pas ką daugiau kortų (Nora).


Antras žaidimas: Visas kortas užverčiam į krūvą. Tada vieną atverčia Nora, kitą - aš. Kortas pasiima ta kurios gyvūnas - stipresnis. Vėlgi laimi turinti dagiau kortų.

No comments:

Post a Comment

Neuždaryk nepasisveikinęs - palik komentara:)