Oct 22, 2011

Labai neekologiškas naminis debesėlis:)

 
Havajų meteorologijos centre matyt dirba labai linksmi ''Nagliai Šulijos'', jie ir užrodė kaip gaminti debesis. 
Jums reikės
1.Stiklainio su dankčiu (arba mažos lėkštės ar dubenėlio su dankčiu
2.Karšto vandens;
3.Ledo;
4. Tamsaus popieriaus lapo;
5.  Aerozolio (plaukų  lako, oro gaiviklio arba degtuko);

Žinoma, šitą reikalą reikia daryti tik su suaugusiais, nes naudojamas karštas vanduo ir degtukai. Įsitikinę, kad stiklainis  švarus, įpilkite karšto vandens ( 2 pirštai nuo dugno). Sako, kad būtų gerai karštą vandenį ,,patelaškuoti” ar pasukti viduje, iš karto įvyks kondensacija. Dangtelį apsukite (kaip mažą lėkštutę) ir uždėję ledą, uždenkite stiklainį. Mes tiesa pasakius to vandens pylem kiek širdelės geidė ir tiesiai iš krano.
Po to pakelkite dangtį ir į vidų įpurkškite šiek tiek ,,purškalo”. Ir greitai greitai vėl uždenkite stiklainį. Pastatykite stiklainį priešais juodą lapą, kad būtų lengviau matyti stiklainyje besiformuojantį ,,debesį”. Galima ir pasišviesti žibintuvėliu. Po kiek laiko pakelkite dangtį ir ,,išleiskite” debesį. Vietoj aerozolio suaugusieji gali uždegti degtuką, užpūsti jį ir įmesti rūkstantį į stiklainio vidų, bet mums šitas reikalas visai nesuveikė. Gal ką nors netaip darėm, todėl teko išsitraukti purškalą.  Įdomiausia buvo stebėtti besisukantį ir besiformuojantį debesį stiklainio viduje:) Vis gaminom ir gainom debesėlius, kol visai "prakvipo namai" ir teko debesis "vėdinti":)

Kaip tai iliustruoja mokslą:
Taip, kaip reikia atskirų ingridientų iškepti pyragą, gamta naudoja atskirus ingridientus gaminti debesis:
1.     Tai drėgmė, kurią davė karštas vanduo stiklainio dugne. Jis padaro stiklainio orą drėgną ir šiltą. Gamtoje –  tai jūros ir vandenynai.
2.     Atšalimas. Šiltas vanduo garuoja, oras kyla į viršų, yra ,,atvėsintas” šalto ledo. Gamtoje šiltas drėgnas oras kyla į virušų ir yra atvėsinamas šaltėjančios atmosferos
3.     Branduoliai – tai aerozolis arba degtuko dūmas. Gamtoje – tai smulkios dulkių dalelės ir žiedadulkės, kurios padeda smulkiom atšalusio vandens dalelėm ,,kabintis” vienam į kitą ir formuoti debesį.
 


No comments:

Post a Comment

Neuždaryk nepasisveikinęs - palik komentara:)