May 8, 2014

Tai ko reikia...


Dauguma tėvelių  žino, kaip greitai vaikams nusibosta naujai pirktas žaislas. Kai kurios mamos gudrauja – žaislus dalija į dvi dalis ir, atsibodus vienai žaislų grupei,  juos pakeičia kitais. Išsėmus senų žaislų arsenalą, naujų keliaujam pirkti į vaikų žaislų parduotuves. O tada jau norisi VISKO! Neretai vizitas baigiasi ašarom, nes nuperkame ne tokį brangų ar ne taip trokštamą žaislą. Arba dar blogiau – priperkame daug žaislų – ir, jiems „išėjus iš mados“, namuose kaupiame kalnus nereikalingų vaikų linksminimo priemonių.

 Siūlau išeitį – keliaukite žaislų pirkti į statybinių ar namų apyvokos prekių parduotuves. Ten „žaislai“ pigesni, tikrosios daiktų paskirtys žinomos tik jums ir, atsibodus vienam „žaislui“, be vargo pakeisite jį kitu. Štai sąrašas „įrankių“, dažniausiai naudojamų ir aprašomų viso pasaulio mamų tinklaraščiuose.

Lietaus loveliai ir vaikiška jūreivystė

Karštą dieną nieko nėra geriau už vandenį. Iš lietaus lovelių nesunkiai galima pasigaminti laivelių plukdymo, marmurinių kamuoliukų ridenimo ar mašinėlių važinėjimo trasas. Laivelius gaminame iš muilo gabalėlių, vyno kamščių, spalvotų ledo gabalėlių ar tiesiog iš popieriaus.


Dvipusė lipni juosta – puiki dėlionė

Statybinė dvipusė lipni juosta geriausiai tinka mažiausiems vaikučiams. Apklijuokite ja kartoninę dėžę ar tiesiog kokį kartoninį lapą, duokite mažyliui krūvą įvairios faktūros ir spalvingų smulkmenų, ir pirmyn. Tinka bet kas: plunksnos, akmenėliai, popierius, panaudoti plastiko indeliai ar tualetinio popieriaus ritinėliai (kuriuos vėliau galima dažyti), kankorėžiai, kruopos, gėlės ir medžiagų gabalėliai. Galima gaminti spalvotus paveikslus, dėlioti dėliones ar kurti 3D miestus. Statybinė lipni juosta labai gerai laiko, todėl prie jos galima klijuoti ir lengvutes plunksneles ir sunkias medines kaladėles.

Klijų „šautuvas“ darbeliams gaminti

Klijų šautuvas pravartus norintiems darbuotis su įvairesnėmis medžiagomis. Su juo galima klijuoti įvairius paviršius – plastiką, popierių, medį ir net stiklą. Suo juo pasigaminsite įdomesnius žaislus, dekoratyvinių gėlyčių, ar tiesiog smagiai praleisite laiką su kitokia klijavimo technika.Dekoratyviniai akmenėliai  mėgstantiems spalvotas smulkmenas

Sodo reikmenų skyriuje rasite dekoratyvinių akmenėlių. Jie yra labai žaismingi ir spalvoti, o žaidimas su jais – smagus užsiėmimas tiems vaikams, kurie mėgsta smulkius spalvotus dalykėlius – dėliones ar smulkios motorikos ir žarstymo žaidimus. Dekoratyvinius akmenėlius galima klijuoti prie dvipusės lipnios juostos, dėlioti ant jūsų pieštų trafaretų, „virti ir kepti“ bei pilstyti iš vieno indo į kitą pagal spalvas. 

Apsauginė dažymo juosta ir „klijavimo bet kur“ malonumas

Kiekvienas vaikas mėgsta lipdukus ar galimybę priklijuoti ką nors tam visai netinkamoje vietoje. Apsauginė dažymo juosta tam puikiai tinka. Ji lengvai plėšosi ir dar lengviau nusiima nuo priklijuoto paviršiaus. Maža to, šią priemonę galima labai kūrybiškai panaudoti – iš jos galima ne tik „vingiuoti mašinų trasas“, bet ir visaip ją išmarginus klijuoti kur papuolė. Patikėkite, mažyliui ši smulkios motorikos veikla tikrai patiks tol, kol jam „atiduosite“ visas buto sienas, langus, duris ar baldus ir visišką laisvę. 

Dažymo volelis – teptukas rimtiems piešiniams

Norėdami paskatinti vaiką piešti, leiskite jam tai daryti ant kuo įvairesnių paviršių, su kuo įvairesnėmis priemonėmis. Nors minimalus dažymo volelio variantas kartais randamas vaikiškuose piešimo rinkiniuose, tačiau jis vis tiek lieka vaikiškas!  Tuo tarpu mažyliui norisi kuo tikresnio ir didesnio. O jei dar prie volelio nupirksite ir ilgą rankeną, jūsų meniška popietė virs tikra smaguma.


Juodos šviesos  lemputė ir tamsos stebuklai

Dabar keliaujame į šviestuvų ir elektros skyrių. Juodosios šviesos, arba kitaip vadinama violetinė lemputė, yra tikras lobis. Įmaišius geltono žymeklio ar spalviklio tirpalo, arba tiesiog įpylus toniko vandens į dažus ar naminį plasteliną, galima išgauti tikrai stebuklingus šviesos efektus. Tokie žaidimai paliks mažyliui neišdildomą įspūdį piešiant, lipdant ar rengiant gimtadienio vakarėlį.


Kvarcinis smėlis mažam archeologui

Nors dabar už lango smagu ir šilta, atšalus orams ir žemę uždengus sniegui, mažyliai labai pasiilgsta smėlio. Bet kurioje statybinių prekių parduotuvėje galima nusipirkti kvarcinio smėlio ir, įpylus jo į dėžę, leisti mažyliui džiaugtis byrančių smiltelių malonumais. Tai labai birus ir švelnus smėliukas, tinkantis japoniško sodo kūrimui arba „archeologiniams kasinėjimams“. Smėlyje paslėpkite įvairius daiktus, smulkius žaisliukus ar marmuro kamuoliukus. Duokite vaikui sarašą daiktų ir storą dažytojo teptuką, lai jis ieško smėlyje paslėptų lobių.Plastikinė dėžė – „šviesos stalas“

Dauguma vaikų tamsos nemėgsta. Paversti tamsius vakarus stebuklingu laiku žaidimams yra labai paprasta. Į didesnę plastikinę dėžę idėkite kalėdinių lempučių girliandą, uždenkite dangčiu ir susiraskite patį tamsiausią buto ar namo kampą. Vonios kambarys dažniausiai tam puikiai tinka. Paberkite spalvoto stiklo ar  plastiko permatomų detalių, indus, virtuvės įrankius ar žaisliukus ir jūsų vaikas gali pasinerti į stebuklingą, spalvotą, tamsoje švytintį žaidimą.


Vandens burbuliukai ir šlapi vandens karoliai

Grįžtame į sodo reikmenų parduotuvę. Lietuvoje jau galima nusipirkti vadinamus „vandens karoliukus“. Tai spalvotos gelinio pavidalo plastikinės granulės, kurios išsipučia nuo vandens ir juose paprastai pamerkiamos gėlės. Jeigu jūsų mažyliui praėjo „visko ragavimo“ laikotarpis, šie spalvoti labai smagūs „žaisliukai“ jam bus puikus sensorinis užsiėmimas. Tik panaudoję jokiu būdu nepilkite jų į kriauklę – jie labai gajūs ir nesunaikinami. Panaudojus galima palikti stiklainyje, jie susitraukia, o prireikus vėl gali išsipūsti užpylus vandeniu. 


Tūbelės – vandens sienai

Koks mažasis vandens mylėtojas nemėgsta pilstyti? Už porą litų statybinių prekių skyriuje galite paprašyti „atkirpti“ įvairių dydžių, spalvų ir ilgių plastikinių arba guminių tūbelių. Karštą vasaros dieną iš jų galima pasistatyti puikią vandens sieną arba tiesiog žaisti į pagalbą pasitelkus piltuvėlį ir krūvą vandens dubenėlių.

Tapetai – kiemo ilgio piešiniams

Vasaros malonumais lekiame džiaugtis į lauką. Ten ne tik žaisti, bet ir piešti daug smagiau. Geras piešimo popierius kainuoja nemažus pinigus, o nukainuotas pigiausio tapeto ritinėlis kartais nesiekia ir dešimties litų. Patieskite jį kaip taką „piešti pėdutėmis“ ar priklijuokite prie tvoros kaip didžiulį molbertą. Šiaip ar taip įspūdis bus padarytas ir kvietimas piešti bus išgirstas.


Gal bus ir antra dalis...


2 comments:

  1. Šaunuoliai! Mačiau kaip vaikai puikiai padaro įspūdingus dirbinius ir kaip išnaudojamos jau nebetinkamos plytelės sienoms .. Padaromos mozaikos ir papuošiami namų liustrai, sienos, ar padaromi paveikslai vaikų rankomis..

    ReplyDelete
  2. Super idėjos vaikų veiklai lauke ir ne tik... Būtinai išbandysime su vaikais atsiradus progai.

    ReplyDelete

Neuždaryk nepasisveikinęs - palik komentara:)