Nov 25, 2013

Mano mažoji šlavėja

Mano Adelė labai savarankiška:)
 Jai patinka daryti tai ką darau aš. Pamaniau jog šitaip šluoti jai daug linksmiau:)

 
Spalvotos plunksnos...

 

ir smagus tvarkos arba haoso lavinimas:)

 
Didesniam mažyliui galima "palengvinti" užduotį:)
 
 

Nov 19, 2013

Kvietimas žaisti su adatom:)

Tarp užsienio mamų blogų sklando tokia frazė - "kvietimas žaisti". (Invitation to play). Dažniausiai tai reiškia vaiko žaidimų erdvėje sudėliotos žaidimui tinkamos, arba žaidimą skatinančios priemonės, kuriuos "kviečia" vaiką žaisti.

Kažkurią dieną mano Nora kaip "šarka" suko ratus aplink naujas puodų valymo kempinėles. Teko sugalvoti kaip čia jas panaudoti žaidimui.

Taigi mano kvietimas žaisti su adatom ir nutrūkusių karoliukų likučiais.Ar įsidūrė? Žinoma taip:) Bet noras žaisti buvo didesnis:)Ir susidomėjusi Noros kūriniu sesė:)

 

Nov 11, 2013

Lipdūnas arba naminis plastilinas


Mūsų namų kompiuterį prieš gerą mėnesį  Nora „išprausė“ burbulų skysčiu.  Aš jau pusdieniui gryžau darban, tai rašyti dažniau išeina nebent telefonuJ
Jau seniai planavau parašyti apie namini plastiliną. Jo receptą nusžiūrėjau pas Beatą. Bet ji naudojo „akmens vyną“ o tokio dalyko nei žinau nei turiu. Tai pakeičiau jį tiesiog į citrinos rūgštį.
Mums reikės:
  • Vandens;
  • Aliejaus;
  • Miltų;
  • Druskos;
  • Citrinos rūgšties;
  • Maistinių dažų

Užverdame vandenį (2 puodelius) ir įpilame šaukštą aliejaus.  Kitame dubenyje sumaišome 2 puodelius miltų, 1 stiklinę smulkios druskos (aš kartą radau smulkintą Himalajų druską, puikiai tiko ir tokia), 1 šaukštą citrinos rūgšties (kai kur rašo, kad galima dėti visus 2), ir viską išmaišome. Vandeniui užvirus ir išjungus  virimą, mišinį po truputi pilame į puodą ir gerai išmaišome. Atsiradę gabaliukai vėliau išnyks. Tešlą padaliname spalvomis, ipilame po lašelį maisto dažų, o kai tešla nebe tokia karšta dar pamaišome rankomis. Galima ir papuošti blizgučiais ar kitokiais “pagardais”.

Nora visą šitą „reikalą“ pavadino Lipdūnu Jei kartais tešla gaunasi sausoka, tiesiog pridedu daugiau aliejaus.