Apr 27, 2013

Saldi dėlionė

Mes saldėsius valgome tik savaitgaliais. Štai toks mūsų šitas saldusis rytas:)

Ir skaniausia pasaulyje dėlionė:)


Apr 22, 2013

Stiklo kamuoliukai ir šviesa

Kai Adelė pirmą kartą pamatė Noros "šviesos dėžę" net cyptelėjo ir speigė jei bandydavau nuo jos nunešti:) Tai vakarais aplink ją "vaikščiojo ratais" įsikibus:)


Karts nuo karto ant jos padedu stiklo kamuolikų. Mes juos gavom kaip palikimą iš vienos "išaugusios" panelės. Jie dideli - lengviau stebėti kai atsiranda  jos mažoje rankytėje .
Su šitais kamuoliukais labai smagiai žaidžiasi ir Norai. Jie tokie "terapiniai". Blizga visom įmanomom spalvom ir juos tiesiog "makaluoti" po dangtį ar žasti biliardą yra labai smagu:)Adelė buvo tiesiog sužavėta:)Jei netyčia pamiršote, kaip pasidaryti šviesos dėžę galima skaityti čia:)

Apr 17, 2013

Gamtos "valgiaraščio" kortos:)

Mano vyresnė dukra labai mėgsta bendrauti ( kaip ir visi vaikai turbūt). Žaidimai be vaidinimo, istorijos ar pokalbio jai neįdomūs. Vienai žaisti jai labai "sunku":) Kadangi jau labai labai atsibodo ( man ) žaisti princeses, karalaites ir šeimą - griebiausi šiaudo. Nusprendžiau pasigaminti kortas ir pradėti pratinti ją prie stalo žaidimų.


Bandžiau Norą sudominti "UNNO" ( nes tai buvo vienintelės kortos kurias radau namie), bet kol  kas ji suvokia tik spalvos sutapimo principą ir jas vis skirstydavo pagal spalvas:) Tada nusprendžiau pagaminti tokias kortas, kurias ji tikrai supras - apie žvėrelius.

Vaikai maisto parduotuvėje dažniausiai prašo saldumynų ir lipdukų. Mes turim knygą, nupirkau kai ji gulėjo ligoninėje. Knyga labai smagi ir pravarti - nes dabar, kai Nora prašo beprasmių lipdukų visada atsakau, kad namie jų pilna knyga. Žinoma galima naudoti ir piešinius ir karpinius iš žurnalų, bet jai dabar lipdukų laikas...


Kortas gaminau iš kartono. Apklijavus folija tik dėl to, kad Nora galėtų "įsitraukti" į procesą. O ji visada už "procesą" jeigu  kas nors blizga:)

Mintis iš labai gero puslapio  E is for Explore . Gamtos maisto piramindės principas labai smagiai žaidžiasi su popierinėm stiklinaitėm, bet tokių neturėjau tai gaminau kortas.


Taigi principas - išrinkti maždaug po 4 (ar daugiau )kortas iš kiekvienos gamtos mitybos grandinių. Mes ėmėm daržoves, vabalus, paukščius, žuvis, žolėdžius, plėšrūnus. Pirmų ir paskutinių po kokius 6, kad būtų daugiau "valgančių" ir "valgomų":)

Pirmas žaidimas: Pasidalinam abi po lygiai, tada aš dedu kortą žvėrelį(silpnesnį) , Nora deda iš savo krūvelės žvėrelį stipresnį (pvz plėšrūną). Laimi ta - pas ką daugiau kortų (Nora).


Antras žaidimas: Visas kortas užverčiam į krūvą. Tada vieną atverčia Nora, kitą - aš. Kortas pasiima ta kurios gyvūnas - stipresnis. Vėlgi laimi turinti dagiau kortų.

Apr 6, 2013

Kur morka?

Žaidimas labai elementarus. Manau galima pasidaryti betkokio kito žaislo atitikmeniui. Mes žaidėm su kiškiu, nes dabar jis pas mus "karalius" nuo Velykų:)

 

Pasigaminom morką, ją paslėpdavom ir kiškis (su Nora) eidavo jos ieškoti. Galima "šilta - šalta" galima tiesiog uostinėti ir ieškoti:)


Nora sugalvojo papildymą. Vaidinom "Kiškis ir draugai"- "Katinėlis ir Gaidelis" motyvais. Vienas iš žaislų eidavo į "miškelį" , o kiti turėdavo saugoti morką. Tada ateidavo (musų variante liūtas) ir pavogdavo morką:)

... tada po visą butą kiškis gaudė ir gelbėjo morką... smaguma:)