Mar 31, 2013

Popieriniai kiaušiai(Mama Nijolė)
Tikriausiai ne vienam ir savo vaikystėje teko gaminti darbelį - aplikaciją, sulipintą iš suplėšyto spalvoto popieriaus skiautelių. Tiek, kad mano merginukės šį kartą ne taip entuziastingai klijavo atvirukus, kaip kad vėliavėlę vasario 16-osios proga.
Prispausdinom kiaušinių maketukų, kuriuos persipiešėme ant storesnio popieriaus ir iškirpome. 
Prisiplėšėme  keletos spalvyčių popieriaus ir klijavome:)
Linkime daug kantrybės  ,,marginant" margučius-atvirukus, t.y. klijuojant spalvotas skiauteles vieną prie kitos. 
 Pagaminsite ne tik gražų, spalvingą velykinį atviruką, bet tuo pačiu lavinsite ir savo vaiko krupštumą, atidumą, kantrybę, spalvų suderinamumą....
Linksmų Velykų ir spalvingų margučių

Mar 30, 2013

Kiaušinių žaidimai


Kiaušiniai ir žaidimas labai puikiai suderinami.
Vaiko kambarys jau labai gerai įvardino įdomiausius būdus:) Bet dar šiek tiek kitaip apie kiaušinius :

Pirmas būdas - Vulkaniniai dažai:) http://www.toddlerapproved.com/2012/04/volcano-egg-dyeing.html


 • Pasigaminat Sodos dažus - šaukštelis sodos, pora šaukštelių vandens ir šiek tiek maistinių dažų
 • Pradėkit dažytį
 • Užlašinkit dažų ant kiaušinių su pipete
 • Užpilkit šiek tiek acto ir stebėkit kaip vulkanas burnuliuoja aplink kiaušinį

Antras būdas - Asmeniai kiaušindaužiai :) Visi mes rinksim stipriausią ir tvirčiausią, o kodėli jų nepasigaminus su savo nuotraukom? Mintis iš http://asubtlerevelry.com/photo-print-easter-eggs

 • Reikia labai atydžiai prie  lapo priklijuoti dvisluoksnes popierines servetėles. Klijuojame su dažų apsaugos juosta.
 • Ant tokio servetėlės lapo atspauzdinti savo nuotraukas (autorė tikina jog bet kokie šiuolaikiniai printeriai gerai priklijuotos servetėlės neturėtų suplėšyti)
 • Tada pirmą sluoksnį (iškirpus nuotrauką) uždėti ant jau išvirto kiaušinio
 • Uždažyti/padengti Mod Podge ar kitokiais dekupažiniais klijais


Paskutinis žaidimas : Surask saulės kiašinį

 • Šviečiančias lazdeles paslėpti į plastikinius kinder kiaušinius
 • Užgesinti name šviesas ir ieškoti:)


 
Ir dar keletas žaidimų iš šen bei ten :
 
"Ratelis. Visi žaidėjai susėda į ratuką, o rankas laiko už nugaros. Žaidimo vedėjas vienam įduoda į rankas margutį, kurį reikia perduoti šalia sėdinčiam žaidėjui - nesvarbu kurion pusėn. Likę žaidėjai stebi procesą, o jeigu kuris įtaria, kas turi margutį, tai sušunka „radau“ ir pasako vardą to, kuris turi kiaušinį. Jeigu atspėja, tai margutį pasilieka sau ir pasikeičia vietomis su tuo, kuris laikė kiaušinį. Kartais žaidiama taip, kad praradęs margutį žmogus iškrenta iš ratelio."  (http://www.pasmama.lt/straipsinis/velyku-zaidimai-vaikams-2088)
Kiaušinių sąrašo žaidimas
"Kiekvienas vaikas gauna sąrašą (parašyta žodžiais arba su paveikslėliais). Sąraše nurodyta, kiek ir kokių kiaušinių jis turi surinkti į pintinę. Pavyzdžiui: 2 mėlyni, 1 dažytas vašku,1 vienspalvis, 2 šokoladiniai, 1 raudonas, 2 nevirti ir t.t. Kambaryje ant stalo ar kilimo krepšiuose turi būti prikrauta daugybė įvairių rūšių kiaušinių. Laimi greičiausiai pagal sąrašą kiaušinius suradęs vaikas."
Kiaušinių ratas
"Kambario centre padėkite vieną baltą kiaušinį, o vaikams išdalykite spalvotus margučius. Žaidimas paprastas, bet labai smagus. Reikia ridenti savo kiaušinuką taip, kad jis kuo labiau priartėtų prie baltojo. Daugiausia taškų laimi tas, kurio margutis būna arčiausiai baltojo kiaušinio. O surinkus numatytą taškų skaičių, skelbiamas laimėtojas. Prizai gali būti patys įvairiausi, pavyzdžiui, laimėtojas turi teisę susirinkti visus dalyvių kiaušinius ir pan. Kad žaidimas neatrodytų toks lengvas, galite užklijuoti specialias juostas - ribas, kurių neturi liesti ridenami kiaušiniai."
 


Mar 29, 2013

Velykiniai atvirukai su koteliu

(Mama Nijolė)
 

Nuo tada, kai   mano vyresnėlė mergaitė nulaiko teptuką  bei bet kokią kitą rašymo / piešimo priemonę rankytėse, šventinius atvirukus daugiau ar mažiau su mamytės pagalba gaminame pačios. Tėvelį taip pat bent šiek tiek įjungiame į šį  atvirukų gaminimo procesą - jam tenka pamatinė užduotėlė- prispausdinti mums kiaušinių maketukų. Po to su žirklėmis pasidarbuoja mamytė , na ir tuomet duodam valią savo kūrybai.


Dukrytė nuspalvina kiaušinukus pačiomis įvairiausiomis spalvomis,  mes juos dar pagražiname priklijuodamos juostelių atraižėlių, makaroniukų,  skaldytų žirniukų ir visa ko kito, ko tik Jūsų širdis geidžia ir ką turite ,,atliekamo" ir tinkamo po ranka :)


Galima puošti konfeti , kuriuos labai lengva pasigaminti su skylamušiu iš spalvingų žurnalų. Galima priklijuoti  iškarpytų paveiksliukų- zuikučių, viščiukų, ... galima pamarginti margučius sagutėmis, siūliukais  ir t.t. Žodžiu, galima prigalvoti pačių įvairiausių  popierinių margučių marginimo būdų.

Vienus savo margučius palikom vienpusius ir panaudojome juos kaip atvirukus, o kitus margučius suklijavome po du ir per vidurį įklijavome medinį iešmuką,  užrišome po margučiu  kaspinėlį - gavosi simpatiški margučiai-dovanėlės, kurie niekuomet ,,nesuduš" ir puoš namus dar ilgai ilgai bei primins apie šią nuostabią pavasario šventę


  
 
 


Mar 27, 2013

Geltonpūkis :)

Paprastas smagus darbelis pasipuošti namus Velykoms :)

Ant piešimo popieriaus nupiešiau kiaušinį, tokį nemažą, beveik A4 lapo dydžio ir iškirpau, 

padarėm kojyčių atspaudus, 
jeigu vaikas nemėgsta tepliotis, galima tiesiog apvedžioti pėdutes pieštuku ant spalvoto popieriaus
 arba ant balto ir paskui nuspalvinti.

 Apvedžiojom rankytes ant geltono popieriaus
(galite ir rankyčių atspaudus atspaudus pasidaryti, kaip ir kojyčių)

maniškis geltonai nuspalvino kiaušinį,
labiausiai jam patinka piešti kempinėle, tai piešė su kempinėle,
o Jūs rinkitės tai ką Jūsų vaikas mėgsta - teptuką, kreidutes, flomasterius ar k.t.

iškirpau delniukus ir pėdutes,

viską suklijavom, priklijavom akytes ir snapelį
(p.s. jei neturite priklijuojamų akyčių, akytes galite tiesiog nupiešti) 
štai ir viskas :)

 galime jau ir pasipuošti :)

Mar 25, 2013

Verba plaka:)

(Mama Nijolė)
 
Šiaip ar taip čia daugiausiai darbelio teko mamytei, nes nei mano  dvimetės , nei trimetės dukrytės jėgų dar nelabai atitiko šis darbelis. Bet manau jau koks penkiametis ar mokyklinukas vaikas jau tikrai gali bandyti tokią verbą pagaminti ir pats.
 
 
 
Mums prisireiks keletos spalvų krepinio (gofruoto, traukto) popieriaus, žirklių, lipnios juostelės, pagaliuko-iešmuko.
 

 
Sukarpome net neišlankstydami popieriaus ruloniuką gan plačiomis juostelėmis (maždaug 7 cm) . Šias juosteles dar sukarpome į kelias mažesnes dalis (maždaug 25 cm).  Jei kirpsite   siuaresnes juosteles,  bus sunku apvynioti su lipnia juosta, o jei turmpesnes, tai bus sunku išgauti gražią ,,gėlytę".
 
Perlenkiam sukarpytas juosteles skersai per pusę.  Na, ir formuojame gelytes ,,raitydami" bangelėmis  šią perlenktą juostelę aplink pagaliuką .  Jei prisikarpėte ilgesnių juostelių, tai  Jūsų  ,,gėlytė" gausis iš kelių sluoksnių. 
Suraitę gėlytę, jos apačią apsukame tvirtai prie kotelio su siaura lipnia juosta. Taip gėlytė prie  gėlytės, paderinant spalvytes  gaunasi graži, spalvinga verba.  Verbai galima uždėti ir siauromsi juostytėmis sukarpytą viršūnėlę.

 
 
Gražaus ir spalvingo  verbų sekmadienio- kad niekas nesuspėtų išplakti Jūsų su verba :) 
 

Mar 23, 2013

Kur mažieji ''voriukai'' gyvena

 

Viena iš mano mėgstamiausių vaiko auginimo „žinovių“ – Janet Lansbury – daug rašo apie kūdikio judesių nevaržymą ir savarankišką augimą. Nuo kūdikystės mes klaidingai naudojame įvairiausius „prietaisus“, kurie galbūt mums „laimi“ laisvo laiko, bet jau nuo kūdikystės mažina vaiko savarankiškumą. Šie  nereikalingi „įrankiai“ yra:
·      specialios kėdutės / gultukai;
·      supynės;
·      šokliukai;
·      pagalvės (kūdikiui paremti);
·      vaikštynės.
Šiais laikais vaikai daug laiko praleidžia automobilio kėdutėse, šokdynėse, maniežuose ir vaikštynėse. Tai galbūt patogu tėvams, bet tikrai nėra naudinga vaikams. Manoma, kad kūdikiai atskleidžia savo motorinius gebėjimus tada, kada būna tam pasiruošę, yra neverčiami ir nevaržomi. Tai reiškia, kad vaikai verčiasi, šliaužia, sėdi, stovi ir vaikšto tada, kai jo kūnas jau gali tai daryti, o ne tada, kai šalia yra pagalbinė priemonė – pagalvė, vaikštukas ar mamos ranka. Kūdikiai, kuriems nėra perdėtai padedama, auga drąsesni, savarankiškesni ir atkaklesni. Detaliau galite pasiskaityti:Nepadėk manir „Kūdikių motyvacija“.
Aš pati, žinoma, turėjau ir gultuką, ir pagalvėlę kartais pakišu, kad mažė nebumbsėtų galva į grindis, padedu kažką padaryti (atsisėsti,  paimti daiktą ir pan.), kai ji labai prašo, tačiau žinoti apie tai, kad per didelė pagalba mažyliui nėra gerai –  praverčia.
Bet parašyti norėjau ne apie perdėtą pagalbą mažyliui, o apie tai, kokia aplinka skatina kūdikėlį savarankiškai „augti“ ir vystytis per žaidimą ir laisvą judėjimą jau nuo mažų dienų. Kūdikis laisviausiai ir patogiausiai jaučiasi ant nugaros, ant kieto paviršiaus, apsuptas žaislų ir objektų, kurie skatina tyrinėti, suktis, verstis, siekti. Taigi šį kartą ne apie dizainerių puoštus kambarius, o apie patogią erdvę mažiems "voriukams" :)

Mano manymu, spalvotas kilimas ant žemės – ideali vieta ir, manau, kažką panašaus daugelis mamų yra sukūrę savo mažiukams.  Štai keletas dalykų, kurie yra reikalingi mažylio vystymuisi (http://childhood101.com/):
 

Gal ne taip spalvotai, bet jau  nuo mažens Noriukas gulinėdavo ir ropinėdavo ant žemės, šalia veidrodžio. 


Tem pat ir Adelė, tiesa vėliau perėjom i kambario vidurį..
 
-->
Štai ką apie svarankiško augimo erdvę kalba Janet:)Dar keletas patarimu iš Imagination Tree  

 • Kontrastinis stimuliavimas
 • Patogumas ir erdvė
 • Veidrodžiai ir atspindžiai
 • Garsai ir tekstūros 
 • Veidai ir šypsenos   

Ir pabaigai dar keletas "aikštukių", kurios man patiko:) 
 
 
 

Mar 19, 2013

Gražuoliukas atvirukas

Atviruko gaminimo technika labai paprasta- prisireiks 1-2 kartotinių ruloniukų nuo tualetinio popieriaus:), dažų, spalvotų žurnalų, skylamušio (galima apsieit ir be jų) be storesnio  kartono lapo, klijų.

Sukarpome  kartoninį ritinuką plonomis juostelėmis,  bekerpant, jau savaime ritinukas šiek tiek susispaudžia ir susiformuoja tarsi pailgi gėlės lapeliai;

Prisidarome lapelių tiek, kiek norėsime gėlyčių gaminti- veinai gėlytei reikia maždaug 6-8 lapelių. Galima gėlytę daryti ir su viduriuku atkirptu iš to paties ritinėlio- tuomet prisireiks daugiau gėlės lapelių


 Lapelius nudažome, nuspalviname

Priklijuojame lapelius  ant kartono lapo- suformuojame gėlytes

Kad gėlytė nebūtų tokia ,,tuščiavidurė" , galima vidų lapelių nuspalvinti ar priklijuoti  spalvingų konfeti pagamintų iš žurnalų, taip kaip padarėme mes;
Štai ir turime atviruką - greitai, gražu, pigu :)  Skubame sveikinti pusbrolį

Didesni vaikai iš tokių karpinių gali klijuoti ištisas mozaikas ir erdvinius piešinius, gal net nebutinai iš tuoletinio popieriaus rulonų, galima ir spalvoto popieriaus "suktinukus" sukarpyti:)  Pvz.  http://msmalonesartroom.blogspot.ca/Mar 10, 2013

Lego matematika :)

Ši idėja iš šio puslapio - Play `n` Learn.

Lapus galite atsispausdinti čia.

Veikla, kaip matote - pagal skaičių ant lego kaladėlės surasti reikiamą kiekį kaladėlių, tokiu būdu vaikas mokosi suprasti skaičiaus ir kiekio santykį.Kai užduotis įveikta galima ir bokštą pastatyti :)