Feb 21, 2013

Sniego pyragai


Šiandiena galų gale išsinešėm laukan savo visą žiemą "brandintus" spalvotus ledukus kepti pyragų:)  Gaila fotoaparatas tik telefone buvo, nes pyragaičiai labai jau "skaniai" atrodė:)


O prieš tai Nora ledukus vis išimdavo, pastumdydavo po šviesos stalą ir atgal i kamerą tvarkingai sudėdavo:)

 


Kartais iš darželio gryždama vis sniego gniūžtę parsinešdavo - labai džiaugiasi jog išmoko jas daryti :) Iš tos pačios kameros vis reikėdavo po vieną kitą gniūžtę išmest, kad vietos atsirastų:)
Gaila per mažai "akelių" buvom Kalėdų žaislams nusipirkę, būtume dar ledinių varliukų pasigaminę.


Feb 19, 2013

Ir mes mylim Lietuvą:)

(Mama Nijolė)
Kadangi jau kuris laikas įsismaginome daryti įvairius darbelius  pasipylusių šeimos ir valstybinių švenčių progomis,  nusprendėme neaplenkti ir Lietuvos gimtadienio.  Manau 3 m mano vyresnės panelytės amžius pats tas supažindinti ją bent jau su Lietuvos vėliavos spalvomis, ką mes gan  greitai ( vis gi per du vakarus) ir kruopščiai padarėme, pasitelkę plačiai  žinomą  ir  gan paplitusią spalvoto popieriaus atraižėlių plėšymo ir kruopštaus klijavimo metodiką.


Nieko sebuklingo, bet mes su  mano merginukėmis šią metodiką išbandėme dar tik pirmą kartą ir ketiname tokiu pačiu principu prigaminti ir primarginti margučių - atvirukų Velykoms.   Turiu pasakyti, kad mano vyresniukei trūksta kažkiek tos kantrybės ir kruopštumo, nes jai pavyko popierių plėšyti tik gan dideliais gabalais, greičiausiai todėl, kad pasirinkome storesnio spalvoto popieriaus atraižėles.  Mažoji dukra dar iš viso nelabai ,,įkando", kaip čia reikia plėšyti tą popierių - lapas buvo tvirtesnis  už ją, ir nelabai norėjo pasiduoti mažųjų rankyčių plėšymui...  Dabar galvoju, galėjau mažajai dukrytei įduoti plonesnio ar net gi  tampomo popieriaus ... Na, kaip visuomet - išganingos mintys ateina po laiko...
 Labiausiai mano didukei patiko tepti storu sluoksniu ant vėliavėlės pagrindo (pasidalinam  prieš tai lapą su pieštuku į tris lygias dalis)  klijus.Na  ir pats pagrindinis ir  daugiausiai kruopštumo reikalaujantis darbelis- klijuoti atitinkamas spalvoto popieriuas atraižėles vieną prie kitos- mano didukei patiko tik iš pradžių. Pradžioje ji dar šiek tiek stengėsi, kad spalvoto popieriaus atraižėlės gražiai ir kiek įmanoma taisyklingiau gultų viena prie kitos. O paskui Rugilė jau pradėjo klijuoti popieriaus skiauteles  bet kaip. Na. bet su mamos, tėvelio ir mažosios sesės pagalba įveikėme vėliavėlės gamybos procesą gan sparčiai ir sėkmimgai palavindamos savo kruopštumą, atidumą, kantrybę, preciziškumą....
 tuo pačiu ir įtvirtindamos mums jau žinomas spalvytes. Mažei buvo proga atkartoti mūsų su sese tariamus spalvų pavadinimus..... Geltona, žalia ir raudona- tai mūs trispalvė vėliava...  tad taip pradėjome mes ugdyti savo patriotiškumą, pilietiškumą ir meilę savo gimtai šaliai...

Feb 16, 2013

Lėlių namukas?

Rimtas pirkinys gali baigtis "rimtomis" šiukšlėmis arba ... žaislu.  Griebiam putplastį ir galvojam ką žaisim:) Jau pora savaičių gamino tai buvom dingusios. Po truputį neskubėdami, pafantazuodami... Putoplasto "šiukšliukas" tikrai naudingas . Kažkada su Nora kačių sodą žaidėm. Šį kartą nusprendėm pasidaryti lėlių namuką.Iš pradžių kambarius matavom, skaičiavom kas kur gyvens ir kiek žvėrelių arba fėjų čia tilps:)

                                               

Tada nusprendėm jog reikia kambarius išdažyti:)


Dažėm žinoma iš kelių kartų...

papuošėm kalėdinių žaislų gamybos likučiais... aš buvau įpareigota  langus, duris, kopečias įrengti :)
tada ir pirmas gyventojas buvo "primatuotas"


Štai mūsų galutinis rezultatas:) Kiek kreivas, kiek perdetai spalvotas - bet mūsų... 

Ir kai jau galvojau, kad mes dabar čia pradėsim po truputį kelti naujakurius, Nora nusprendė kad visai čia ne lėlių namas, o .... teatriuko scena ir likusią dienos dalį skėlė man Geltonų Plytų kelio ištraukas:)
 


Feb 12, 2013

Ku - ku:)

Kol Nora leidžia laiką darželyje aš su Adeliuku smagiai "nieko neveikiu" namie:) 
Iš tiesų noriu pasidžiaugti jog Adelė yra ne tokia reikli  kaip Nora, bet žaisti žinoma irgi mėgsta. Mažų kūdikėlių žaidimas kol kas gana ribotas. 

Visos žinom pagrindus:
  1. Kalbėti, kalbėti, kalbėti ir daaaaug šypsotis
  2. Šokti su kūdikiu. Abi mano mergaites labai ramindavo švelnus džiazas ir ritmingas vaikščiojimas, ypač kai skaudėdavo pilvuką
  3. Rodyti įvairias veido išraiškas
  4. Rodyti įvairius daiktus ir leisti juos liesti, bei sekti akutėmis
  5. Ploti su kūdikio rankutėm
  6. Daryti dviratuko ir kitas mankšteles
  7. Belsti į įvairius paviršius kartu su kūdikiu. Puikus mūsų dėmesio atitraukimo elementas:)
  8. Paaugus "joti" ant kojos
  9. Maudytis, pradėjus kiek sėdėti tiesiog sėdeti kriauklėje ir "krapštyti"  vandens čiaupą. (Čia ką mes veikiam vakarais:)
  10. Glostyti ir būti glostomai įvairių švelnių medžiagų pvz kailiuko arba šilko. Adelei labai patinka šilkinės skareles.


j

Nora irgi žaidžia su Adelės skarelėm - ku-ku - ir saugu ir juokinga abiems:)Na ir dar vienas svarbus prietarais apaugęs kūdikių draugas - veidrodis. Mano Adelė gali ilgai sėdėti priešais veidrodį ir kalbėti su savim arba bandyti save paliesti:)

Feb 11, 2013

Saulėta motyvacija

Benaršant eilinį kartą interneto platybėse  netyčia akys užkliuvo už vieno darbelio, kurio esmė į kišenėles sudėti atiitnkamas korteles už gerus ir blogus  vaiko darbelius dienos bėgyje. Ir svarbiausia mamytė patvirtino, kad tai  teigiamai ir skatinančiai veikia.  Pradėjome ir mes vystyti šią idėją, kaip ją pateikus savaip ir bežindant mažąją dukrytę gimė saulutės iš delniukų idėja.   Šis darbelis pareikalavo iš mūsų ne vieno  vakaro, tačiau  šalti ir ilgi žiemos vakarai  kaip tik ir tinka įvairiems kūrybiniams darbeliams.  Pagrindinės priemonės:  pieštukas, storesni lapai, žirklės, gelotni dažai, geltonas  paprastas spalvotas popierius, geltonas trauktas popierius,  geltoni dažnai, raudonas paprastas spalvotas popierius, sagutės, ....  Viskas priklauso  nuo kūrėjų  beribės fantazijos ...
Taigi, visų pirma pasiruošėme storesnių lapų ir prisipaišėme delniukų trafaretų


 Po to sekė smagus sesyčių tapšnojimo su  kempinėle  geltonais dažais  darbelis, palydimas linksmų emocijų : ,,tapšt", ,,tapšt", tapšt"... Galima delniukus apsibrėžti iš karto ant geltono popieriaus ir iš karto išsikirpti, bet aš norėjau kiek įmanoma  daugiau įjungti abi dukrytes į saulutė kūrimo procesą. o josm be galo smagu tapšnoti su dažais.


Na ir šiam  vakarui darbelio jau pakako- palikome nudžiūti būsimus saulės spindulėlius.  KItą vakarą mamytė darbavosi viena, kol iškarpė mūsų delniukus. Beje, paruošėme  po 7 kiekvienos dukrytės delniukų iškarpėles  1 delniukas- 1 savaitės diena.  Ant delniukų surašome savaitės dienų pavadinimus , atitinkamus skaičiukus, nes dar ir vyresnei dukrytei  ne taip jau sklandžiai sekasi skaičiuoti iki dešimties.  Taip pat užrašėme  dukryčių  vardų pirmąsias raides, kad nesusimaišytume, kurios kuris delniukus. Iš viso pasiruošėme 14 delniukų- saulės spinduliukų. 

Kito vakaro darbelis buvo įkvėpti saulutei gyvybės ir sukurti jai veidelį. Šiam tikslui mums kuo puikiausiai pasitarnavo vienaktinė lėkštutė. Priklijavome aplink prie kraštų iš tampomo popieriaus sukarpytus spinduliukus.Nors tai nėra būtina, galima palikti ir be jų- juk delniukai tarnaus už spinduliukus - juose ir yra visa esmė. Na, bet čia  jau kiekvieno fantazijos reikalas.

Centre užklijavome geltoną apskirtimą ir veidelį sukūrėme  su sagyčių pagalba:  mėlynos akytės,  juoda nosytė, raudona  šypsenėlė. 


 Na, štai  saulutė jau paruošta ,,įžiebimui".  Belieka paruošti  gerųjų bei  blogųjų darbelių veidelius:  paruošėme po penkis  abiems sesutėms blogųjų bei  po penkis gerųjų darbelių veidelius, tai gi, iš viso 20  šypsenėlių. Raudonos ,,liūdnos" šypsenėlės - nuopelnas už blogus darbelius, o geltoni besišypsantys apskritimukai- pasktinimui už gerus darbus.  Kitoje pusėje dar ir surašėme konkrečius darbelius, nors tiesą sakant lipinant šypsenėlę, labai nekreipiame dėmesio, kas parašyta jos kitoje pusėje- esmė, kad arba raudonas, arba geltonas darbukas.  Bet surašant konkrečius gerus darbelius, taip pat buvo tikslas,  kad vyresnioji dukrytė įvardintų pati, kokius gerus darbelius ji gali nuveikti ir kokie blogi darbeliai neaptinka tėveliams. Taigi, buvo smagu kartu visoms įvardinti konkrečius darbelius, kad paskui  dukrytės žinotų, už kokią veiklą jos gali būti nubaustos raudona  liūdna šypsenėle, o už ką laukia jų paskatinimas priklijuojant geltoną linskmą veidelį. O visokiuasių darbelių prisigalvoti tikria buvo gan ne sunku - gerieji darbeliai: susitvarkyti žaisliukus, neskriausti sesės, klausyti tėvelio ir mamos, nesiusioti į kelnytes  ir t.t. Blogijei darbeliai - rodyti ožiukus, nesusitvarkyti žaisliukų, prisiusioti į kelnytes, neklausyti tėvelių, ... Čia jau riekėtų prisitaikyti pagal savo vaiko ,,pomėgius" :) Na, ir štai galutiniame rezultate turime  ,,įžiebtą"   Rugilės ir Dovilės gerųjų ir blogųjų darbelių saulutę. ( Viską priklijavome prie sienos su kanceliarine guma).   Atitinkamas šypsenėles klijuojame prie atitinkamos savaitės dienos  pirštukų su kanceliarine guma. KItai dienai perkeliame tas pačias šypsenėles.  Jie Jūsų vaikas ,,užsikabliuos" daryti daug gerų darbelių, teks pasigaminti daugiau geltonų šypsenėlių :)

 Ir tikrai galiu patvirtinti, kad ši paskatinimo / sudrausminimo sistema puikiai veikia. Mažei, kuriai 1,8 m tai dar  vienodai, kas čia vyksta su ta saulutė. Ji tik šiaip pribėgusi prie saulutės rodo piršteliu ir emocingai kartoja ,,utė, utė " (saulutė) . O vyresnėlė  dar tik pradėdama daryti kokį nors darbelį jau iš karto sako:  ,,Mama, eik priklijuot geltoną/raudoną saulutę."  Arba ,,geriausia" būna, kaip vyresniukė provokuoja  mažąją sesutę" ,,Mušk ,sese, mane mušk" taip norėdama ,,pakišti" sesę, kad ši gautų raudoną saulutę.... Bet tokios provokacijos būna gan retai ir sesė aišku už  tai negauna raudonų saulyčių :)

Feb 3, 2013

Architektė Nora Barbora :)

Visos  mes kaip Kakė Makė architektės ir turim kampelius, kur statom savo vaiku "namukus". Mūsų šio savaitgalio džiovyklės ir kaldros "šedevras" Noros lovoje:)