Jan 28, 2013

Jos didenybė - karūna

Kai Norai buvo dumeti šitie pagaliukai  (Timari ) buvo jos mėgstamiausi plaukų segtukai. (Suskti į kaspinėlį ir prisegti prie tikro segtuko)

Niekada negalvojau iš jų pagaminti karūnos, kol nepamačiau šitų gražuolių:)

Mes gaminom šiek tiek paprastesnį variantą


Jos didenybėJan 22, 2013

Sproginėjantis spalvų pienas

Manau mes visi internete esam matę filmuką, kur pieno lėkštėje ''sproginėja'' spalvos:) Seniai galvojau tai išbandyti:)

 Jums reikės pieno lėkštės, maisto dažų, ausų krapštuko, bet kokio indų ploviklio (lašelis)


Mes "išpaišėm" keturias pieno lėkštes ir dar tiek pat "išsprogdinom":) Pradedam nuo lašelių , o vėliau juos "vedžiojam":)


Vėliau į "neišvedžiotą" dažų lašelį įmerkite ausų krapštuką su indų plovikliu.Tai mokslo eksperimentas aiškinantis daugialypę indų ploviklio cheminę sudėti. Puikiai aprašyta nuostabiojo Stevo Spanglerio. Aš ne chemikė tai labai smarkiai į tai nesigilinau:) Kol kas Norai tai tiesiog "gražu":) O kodėl lai aiškinasi vyresni vaikučiai:)


Jan 16, 2013

Drugeliai

(Mama Nijolė)

Atėjus žiemai norėjome prisiminti  vasarą, todėl  nusprendėme pagaminti drugelių-liejinukų.  Tai kaip tik pats tas menas mano tuomet 1m 10 mėn dukrytei. Šiam darbeliui reikia tik popieriaus lapo ir  tirštesnių dažų (guašo) bei teptuko.  
Beje, šiuos drugelius pati išmokau daryti, kai dar mokiausi vidurinėje mokykloje, gal kokioje . ar 8. klasėje.  
Taigi, perlenkiame  lapą pusiau ir tirštai su guašu piešiame vienoje  lapo pusėje vieną prie kito įvairius spalvotus ornamentus, bet reikia paskubėti, kad dažai neišdžiūtų.   Dažai neturėtų būti ir per skysti, nes tuomet nelabai kas gausis. Tuomet suvožiame lapą - vieną pusę su kita, truputį spustelname, kad dažai išsilietų ir tolygiai pasiskirstytų  ir atvertę gauname margaspalvį drugelį, kuriam galima priklijuoti ir kūnelį :)                    Mes šiuos durgelius dovanojome seneliams, krikšto mamytei gimtadienių proga.


Jan 11, 2013

Šiaudelių figūros

Paįvairinimui į modelino žaidimą įtraukėm šiaudelius:)

 

Puikus būdas susipažinti su formom ir figūrom, ar šiap "statyti" tvoras:)

...arba ilgakojus šimtakojus:)Jan 7, 2013

Besmegenio atvirukas

(Mama Nijolė)

Gruodžio viduryje buvome užkviestos į  trimetės draugės  teminį gimtadienį ,,Besmegenių ir snaigių" tema.  Mielai paskolinome mažosios jubiliatės mamytei visą pundelį perniai mano nertų snaigyčių šventės patalpai papuošti.  Dovanų  taip pat sužinojome iš anksto ko norėtų mūsų draugutė.  Ir dar man knirbėjo mintis, jog reikia būtinai kokio nors savo rankų gamybos atviruko su besmegeniu, juk pastaruoju metu galima sakyti, jog atvirukai iš viso baigia išeiti iš mados. O juk taip miela ir gera   gauti atviruką ir džiaugtis Tau parodytu dėmesiu, o dar jei jis gamintas mažomis rankelėmis. o kaip bus miela tuos atvirukus paskaityti po kiek metų, jei mamytės tik pasitengs juos išsaugoti kokiojoe nors tolimoje lentynėlėje. 
 
Taigi vieną šeštadienio  popietę prisėdome su Rugile gaminti atviruko su besmegeniu. Aš au turėjua atviruko viziją iš anksto galvoje, nors daug kas gimė ir begaminant patį atviruką.  Taigi pasiėmėme su Rugilyte melsvą lapą, astinešėme ir apsibrėžėme keletą puodelių - besmegenio pilvelių, na ir smagiai pamiklinoem rankytes beridendamos mažus vatos kamuoliukus ir beklijuodamos juos vieną prie kito. Tiesa, Rugilytei nelabai sekėsi ridenti dailius vatos kamuoliukus, todėl ji man iš pradžių talkininkavo atgnybdama vatos, o vėliau pagavo azartą beklijuojant vatos kamuoliukus vieną prie kito  ir taip  pamaži belipdant senį besmegenį. Dar nelabai sekėsi Rugilytei klijuoti kamuoliukus vieną prie kito,  tiksliai ištaikyti besmegenio pilvuko ,,ribas", bet ką norėti dar tik praktiškai pirmas panašaus podbūdžio mūsų darbelis ir dar tik pradedame miklinti rankeles. o ir nereikia manau dar tikėtis iš trimečio vaiko per didelio tikslumo, svarbu pats gaminimo malonumas ir užimtumas, bei buvimas kartu su mamyte smagiai leidžiant laiką.
 
                          

 
 

Besmegenį papuošėme sagutėmis. Ir veidą išdeliojome iš sagučių. į ranką besmegeniui įbrukome iš siūlų pagamintą šluotą. Na ir beliko leisti atvirukui nudžiūti ir kitoje pusėje užrašyti sveikinimą jubiliatei - mes su sesute palikome  po savo rankyčių anspaudėlį ir į kiekvieną pirštuką mamytė užrašė po palinkėjimą. 
 

Jan 4, 2013

Ilgų kojų matematika

Kamuoliukų vežiojimas pasirodė tikrai neprastas užsiėmimas. Dvi dienas smagiai sau gulėjom lovoj o Nora mums vežiojo kamuoliukus pagal užsakymą ir mokėsi skaičiuoti.

Toliau mokomės "rišti" skaičius su kiekiu. Jau seniai buvau užmačius labai paprastą  žaidimuką. 

Kauliuko neturėjom tai tiesiog susiradom skaičių kaladėles ir šiektiek suasmeninom priklijavę veidelius. Tiesa šitas žaidimas Norai buvo sudėtingesnis.  Ji vis "lygino" mano ir jos ūgį ir džiaugėsi, kad mes vienodos:)

 

Reikia: kartonas, tuoletinio popieriaus ritinėlis, savo nuotrauka. Užtrunka pagaminti penkios minutės.Jan 2, 2013

Skaičiuojam kamuolius

Šis žaidimas paprastas ir labai smagus :)  
Kai pradėjom žaisti šį žaidimą, tai maniškis vis prašė - žaidžiam dar! Žaidžiam dar! Ir kitą dieną pats traukė iš stalčių spalvotus dubenis ir nešė man, suprask mama - ruošk žaidimą :D

Žaidimas skirtas sudominti vaiką spalvomis, skatinti jas pažinti ir rūšiuoti, pažinti skaičius, mokytis skaičiuoti. Šitą žaidimą gali žaisti ir du vaikai, tik tada reikės dviejų transporto priemonių :)


Šiam žaidimui reikia:
 - keturių lapų su spalvotais kamuoliais, juos galite atsispausdinti  čia (P.s. jeigu turite spalvotą spausdintuvą spausdinkite tik spalvotus lapus, jeigu nespalvotą, tada spausdinkite tik nespalvotą lapą ir nuspalvinkite kopijas )
- kortelių, jas išsikirpsite iš atsispausdintų lapų, dėžutės joms sudėti (P.s. iškirptas korteles rekomenduoju užklijuoti ant storesnio balto lapo, kad neplyštų)
- keturių spalvotų dubenėlių, kurie atitiktų kamuoliukų spalvas, arba naudokite spalvotus plastikinius padėklus, arba tiesiog, bet kokias dėžutes į jas įdėję po spalvoto popieriaus lapą.
- mašinos ar kitos transporto priemonės (gali būti ir prekių ar lėlės vežimėlis) pervežti kamuoliukams.
- dėžės ar kibiro kamuoliukų "fabrikui" :)

Žaidimą žaidžiam taip:
Cirko klounui pritrūko spalvotų kamuoliukų pasirodymui, todėl reikia važiuoti jų nupirkti į kamuoliukų fabriką. Aš paimu šūsnį kortelių su kamuoliukais, apverčiu, kad nematytų spalvų, vaikas ištraukia dvi korteles

Taip atrodo kortelės iškirptos iš lapų.


Įsideda korteles į priekabą ir važiuoja į kamuoliukų fabriką pirkti kamuoliukų :)

Jeigu vaikas pažįsta spalvas ir moka skaičiuoti, tada vaikas pats, iš kamuoliukų fabriko, pagal išsitrauktas korteles, atsirenką tų spalvų kamuoliukus ir tiek kiek nurodyta kortelėje. 

Jeigu vaikas dar tik mokosi skirti spalvas ir skaičius, tada mama ar tėtis aiškina kokios spalvos kamuoliukų ir kiek reikia. Kartu ieško ir kartu paskaičiuoja ar pasikrovė tiek kiek reikia.Lapus su dubenėliais dėkite viename kambario gale, o kamuoliukų fabriką pastatykite kitame kambario gale, kad būtų didesnė distancija važiuoti su transporto priemone. Maniškis lekia kaip žaibas, šiame žaidime jis vaidina Žaibą Makvyną :)
Tada, su prikrauta priekaba kamuoliukų, važiuoja atgal prie dubenėlių. 
Čia vaikas pagal spalvas išrūšiuoja kamuoliukus. 
Jeigu vaikas jau sugeba skirti spalvas tai viską daro pats, jeigu dar ne, tą daro su suaugusiojo pagalba.Tada ant lapų pagal spalvas ir skaičių sudėlioja korteles, jeigu reikia pagalbos vėlgi, tą darote kartu, aiškinate kur kokia spalva ir koks skaičius.Tada žaidimą kartojate nuo pradžių, t.y. vėl vaikas traukia korteles, vėl važiuoja į fabriką pirkti kamuoliukų ir t.t., žaidimas sukasi ratu kol suvežami ir išrūšiuojami visi kamuoliukai ir sudedamos visos kortelės. 

Taip atrodo suvežti visi kamuoliukai ir sudėtos visos kortelės.

Jeigu vaikas dar nori žaisti, galite žaisti vėl nuo pradžios :)