Sep 9, 2013

Riešuto laiveliai

(Mama Nijolė)

Kaip tyčia, visi ne itin gausūs  mūsų šios vasaros darbeliai susiję su jūra. Galbūt todėl, kad šiemet pirmą kartą su savo merginukėmis buvome nuvykę prie jūros. ir grįžome namo kupini daug įspūdžių. Nors ir nelabai mus lepino saulutė, už tai daug  kur apsilankėme. Viena iš tokių didžiulį įspūdį palikusių vietų  - Jūrų muziejus.
,,Užkabliavo" mus  Jūrų muziejuje, salėje, kur galima daug ką išbandyti patiems, išmokti  iš graikinio riešuto kevalo pasigaminti laiveliai.
Taigi, ir namuose  mamytė ištraukė iš spintelės jau nuo seniai kaupiamus graikinių riešutų kevaliukus, susiradome keletą dantų krapštukų, nedidelį plastilino gabalėlį, Mama iš spalvoto popieriaus iškirpo ,,bures". Bėda ta, kad merginukėms norėjosi pilną  ,,laivelį"  prigrūsti plastilino, į kurį  vėliau įsmeigiamas laivelio burės stiebas, todėl nuo tokio  sunkaus ,,krovinio"  mūsų laiveliai nelabai norėjo plaukti ir grimzdo į ,,jūros" dugną. Taigi, mieli laivų statytojai, nepadauginkite plastilino, į kurį įsmeigus ,,stiebą" su bure ir paleidus laivelį į  ,,jūrą" (dubenį su vandeniu) pučiant lengvam ,,vėjeliui" (galima papūsti su burna) laivelis sau palengva plūduriuoja vandens paviršiuje.
Smagaus pasiplaukiojimo.
 

No comments:

Post a Comment

Neuždaryk nepasisveikinęs - palik komentara:)