Feb 11, 2013

Saulėta motyvacija

Benaršant eilinį kartą interneto platybėse  netyčia akys užkliuvo už vieno darbelio, kurio esmė į kišenėles sudėti atiitnkamas korteles už gerus ir blogus  vaiko darbelius dienos bėgyje. Ir svarbiausia mamytė patvirtino, kad tai  teigiamai ir skatinančiai veikia.  Pradėjome ir mes vystyti šią idėją, kaip ją pateikus savaip ir bežindant mažąją dukrytę gimė saulutės iš delniukų idėja.   Šis darbelis pareikalavo iš mūsų ne vieno  vakaro, tačiau  šalti ir ilgi žiemos vakarai  kaip tik ir tinka įvairiems kūrybiniams darbeliams.  Pagrindinės priemonės:  pieštukas, storesni lapai, žirklės, gelotni dažai, geltonas  paprastas spalvotas popierius, geltonas trauktas popierius,  geltoni dažnai, raudonas paprastas spalvotas popierius, sagutės, ....  Viskas priklauso  nuo kūrėjų  beribės fantazijos ...
Taigi, visų pirma pasiruošėme storesnių lapų ir prisipaišėme delniukų trafaretų


 Po to sekė smagus sesyčių tapšnojimo su  kempinėle  geltonais dažais  darbelis, palydimas linksmų emocijų : ,,tapšt", ,,tapšt", tapšt"... Galima delniukus apsibrėžti iš karto ant geltono popieriaus ir iš karto išsikirpti, bet aš norėjau kiek įmanoma  daugiau įjungti abi dukrytes į saulutė kūrimo procesą. o josm be galo smagu tapšnoti su dažais.


Na ir šiam  vakarui darbelio jau pakako- palikome nudžiūti būsimus saulės spindulėlius.  KItą vakarą mamytė darbavosi viena, kol iškarpė mūsų delniukus. Beje, paruošėme  po 7 kiekvienos dukrytės delniukų iškarpėles  1 delniukas- 1 savaitės diena.  Ant delniukų surašome savaitės dienų pavadinimus , atitinkamus skaičiukus, nes dar ir vyresnei dukrytei  ne taip jau sklandžiai sekasi skaičiuoti iki dešimties.  Taip pat užrašėme  dukryčių  vardų pirmąsias raides, kad nesusimaišytume, kurios kuris delniukus. Iš viso pasiruošėme 14 delniukų- saulės spinduliukų. 

Kito vakaro darbelis buvo įkvėpti saulutei gyvybės ir sukurti jai veidelį. Šiam tikslui mums kuo puikiausiai pasitarnavo vienaktinė lėkštutė. Priklijavome aplink prie kraštų iš tampomo popieriaus sukarpytus spinduliukus.Nors tai nėra būtina, galima palikti ir be jų- juk delniukai tarnaus už spinduliukus - juose ir yra visa esmė. Na, bet čia  jau kiekvieno fantazijos reikalas.

Centre užklijavome geltoną apskirtimą ir veidelį sukūrėme  su sagyčių pagalba:  mėlynos akytės,  juoda nosytė, raudona  šypsenėlė. 


 Na, štai  saulutė jau paruošta ,,įžiebimui".  Belieka paruošti  gerųjų bei  blogųjų darbelių veidelius:  paruošėme po penkis  abiems sesutėms blogųjų bei  po penkis gerųjų darbelių veidelius, tai gi, iš viso 20  šypsenėlių. Raudonos ,,liūdnos" šypsenėlės - nuopelnas už blogus darbelius, o geltoni besišypsantys apskritimukai- pasktinimui už gerus darbus.  Kitoje pusėje dar ir surašėme konkrečius darbelius, nors tiesą sakant lipinant šypsenėlę, labai nekreipiame dėmesio, kas parašyta jos kitoje pusėje- esmė, kad arba raudonas, arba geltonas darbukas.  Bet surašant konkrečius gerus darbelius, taip pat buvo tikslas,  kad vyresnioji dukrytė įvardintų pati, kokius gerus darbelius ji gali nuveikti ir kokie blogi darbeliai neaptinka tėveliams. Taigi, buvo smagu kartu visoms įvardinti konkrečius darbelius, kad paskui  dukrytės žinotų, už kokią veiklą jos gali būti nubaustos raudona  liūdna šypsenėle, o už ką laukia jų paskatinimas priklijuojant geltoną linskmą veidelį. O visokiuasių darbelių prisigalvoti tikria buvo gan ne sunku - gerieji darbeliai: susitvarkyti žaisliukus, neskriausti sesės, klausyti tėvelio ir mamos, nesiusioti į kelnytes  ir t.t. Blogijei darbeliai - rodyti ožiukus, nesusitvarkyti žaisliukų, prisiusioti į kelnytes, neklausyti tėvelių, ... Čia jau riekėtų prisitaikyti pagal savo vaiko ,,pomėgius" :) Na, ir štai galutiniame rezultate turime  ,,įžiebtą"   Rugilės ir Dovilės gerųjų ir blogųjų darbelių saulutę. ( Viską priklijavome prie sienos su kanceliarine guma).   Atitinkamas šypsenėles klijuojame prie atitinkamos savaitės dienos  pirštukų su kanceliarine guma. KItai dienai perkeliame tas pačias šypsenėles.  Jie Jūsų vaikas ,,užsikabliuos" daryti daug gerų darbelių, teks pasigaminti daugiau geltonų šypsenėlių :)

 Ir tikrai galiu patvirtinti, kad ši paskatinimo / sudrausminimo sistema puikiai veikia. Mažei, kuriai 1,8 m tai dar  vienodai, kas čia vyksta su ta saulutė. Ji tik šiaip pribėgusi prie saulutės rodo piršteliu ir emocingai kartoja ,,utė, utė " (saulutė) . O vyresnėlė  dar tik pradėdama daryti kokį nors darbelį jau iš karto sako:  ,,Mama, eik priklijuot geltoną/raudoną saulutę."  Arba ,,geriausia" būna, kaip vyresniukė provokuoja  mažąją sesutę" ,,Mušk ,sese, mane mušk" taip norėdama ,,pakišti" sesę, kad ši gautų raudoną saulutę.... Bet tokios provokacijos būna gan retai ir sesė aišku už  tai negauna raudonų saulyčių :)

No comments:

Post a Comment

Neuždaryk nepasisveikinęs - palik komentara:)