Jan 2, 2013

Skaičiuojam kamuolius

Šis žaidimas paprastas ir labai smagus :)  
Kai pradėjom žaisti šį žaidimą, tai maniškis vis prašė - žaidžiam dar! Žaidžiam dar! Ir kitą dieną pats traukė iš stalčių spalvotus dubenis ir nešė man, suprask mama - ruošk žaidimą :D

Žaidimas skirtas sudominti vaiką spalvomis, skatinti jas pažinti ir rūšiuoti, pažinti skaičius, mokytis skaičiuoti. Šitą žaidimą gali žaisti ir du vaikai, tik tada reikės dviejų transporto priemonių :)


Šiam žaidimui reikia:
 - keturių lapų su spalvotais kamuoliais, juos galite atsispausdinti  čia (P.s. jeigu turite spalvotą spausdintuvą spausdinkite tik spalvotus lapus, jeigu nespalvotą, tada spausdinkite tik nespalvotą lapą ir nuspalvinkite kopijas )
- kortelių, jas išsikirpsite iš atsispausdintų lapų, dėžutės joms sudėti (P.s. iškirptas korteles rekomenduoju užklijuoti ant storesnio balto lapo, kad neplyštų)
- keturių spalvotų dubenėlių, kurie atitiktų kamuoliukų spalvas, arba naudokite spalvotus plastikinius padėklus, arba tiesiog, bet kokias dėžutes į jas įdėję po spalvoto popieriaus lapą.
- mašinos ar kitos transporto priemonės (gali būti ir prekių ar lėlės vežimėlis) pervežti kamuoliukams.
- dėžės ar kibiro kamuoliukų "fabrikui" :)

Žaidimą žaidžiam taip:
Cirko klounui pritrūko spalvotų kamuoliukų pasirodymui, todėl reikia važiuoti jų nupirkti į kamuoliukų fabriką. Aš paimu šūsnį kortelių su kamuoliukais, apverčiu, kad nematytų spalvų, vaikas ištraukia dvi korteles

Taip atrodo kortelės iškirptos iš lapų.


Įsideda korteles į priekabą ir važiuoja į kamuoliukų fabriką pirkti kamuoliukų :)

Jeigu vaikas pažįsta spalvas ir moka skaičiuoti, tada vaikas pats, iš kamuoliukų fabriko, pagal išsitrauktas korteles, atsirenką tų spalvų kamuoliukus ir tiek kiek nurodyta kortelėje. 

Jeigu vaikas dar tik mokosi skirti spalvas ir skaičius, tada mama ar tėtis aiškina kokios spalvos kamuoliukų ir kiek reikia. Kartu ieško ir kartu paskaičiuoja ar pasikrovė tiek kiek reikia.Lapus su dubenėliais dėkite viename kambario gale, o kamuoliukų fabriką pastatykite kitame kambario gale, kad būtų didesnė distancija važiuoti su transporto priemone. Maniškis lekia kaip žaibas, šiame žaidime jis vaidina Žaibą Makvyną :)
Tada, su prikrauta priekaba kamuoliukų, važiuoja atgal prie dubenėlių. 
Čia vaikas pagal spalvas išrūšiuoja kamuoliukus. 
Jeigu vaikas jau sugeba skirti spalvas tai viską daro pats, jeigu dar ne, tą daro su suaugusiojo pagalba.Tada ant lapų pagal spalvas ir skaičių sudėlioja korteles, jeigu reikia pagalbos vėlgi, tą darote kartu, aiškinate kur kokia spalva ir koks skaičius.Tada žaidimą kartojate nuo pradžių, t.y. vėl vaikas traukia korteles, vėl važiuoja į fabriką pirkti kamuoliukų ir t.t., žaidimas sukasi ratu kol suvežami ir išrūšiuojami visi kamuoliukai ir sudedamos visos kortelės. 

Taip atrodo suvežti visi kamuoliukai ir sudėtos visos kortelės.

Jeigu vaikas dar nori žaisti, galite žaisti vėl nuo pradžios :)

2 comments:

Neuždaryk nepasisveikinęs - palik komentara:)