Dec 30, 2012

Kvepia Kalėdom :)

 Kai pamačiau šiuos mielus briedžius, nusprendžiau pabandyti su savo pipiru juos išsikepti.

Šiems sausainiams pasigaminkite jūsų mėgiamų sausainių tešlą. Aš tešlą pasigaminau pagal šį receptą -  trapus sviestiniai sausainiai. Gamindama jaudinausi, kad neprilips papuošimai ant sausainio ar iškepus nukris, bet turiu pasakyti, kad viskas prilipo super ir nukrito tik vienas nestipriai prispaustas ragas, o visi kiti ragai liko savo vietose  :)

Taigi pasiraitojame rankoves ir imamės darbo :)
Iškočiojame tešlą.

Išspaudžiame formeles, briedžio galvai išspausti naudojome varpelio formelę, puikiai tiko :)
Ir imamės puošimo. 

Sausainukai paruošti kepti.

Štai ir rezultatas :)

Mano pipiras smagiai darbavosi puošdamas sausainius ir nekantriai laukė 
kol iškeps, kad paragauti :)
O dabar negali sulaukti švenčių, kad juos nuvežti paragauti pusbroliui ir pusseserei :)

Dec 29, 2012

Vandens balionai 2

Dar kol buvo šalta ruošėm balionus spalvotam užšalimui. Naivumas mano tikėtis juos ramiai nunešti laukan Norai nepastebėjus. Balionai ir vanduo ir šiaip smagi kombinacija, o dideli balionai pilni vandens dar geriau:)


Tiesa geriau turėti tikrus "vandens balionus, jie tikriausiai patvaresni. Na o aš toks žmogus, kuris tikisi jog paprastas balionas pilnas vandens nesprogs. ( Naivumo požymis nr. 2):) O jei ir sprogs ( kas žinoma nutiko) - nieko tokio.


Norai paskutiniu metu daugiausiai patinka judrūs ir bendravimo žaidimai. Vaikytis balioną, pilną vandes -  puiki mankšta.

Dec 23, 2012

Dovanos - meilės dėžutė

Ar jau dovanos suvyniotos?:):) Aš nesu "cukrinių" dovanėlių gerbėja.  " Cukrinės " - perdėto saldumo, eilarščiais ir širdelėm išpuoštos dovanėlės.  Iš kitos pusės mūsų mamos ir močiutės
( nesupykit) mėgsta "cukrines", sentimentalias dovanas. Taigi - vieną tokią, mūsų močiutei ir pagaminom.

Mintis iš "Lason moon" box of love.

Reikės - dėžutės, dažų ar seno piešinuko.  Aš ne poete, bet mano mama angliškai tikrai nemoka. Todėl teko improvizuoti. Jeigu netyčia rašysit savo eilerštuką - pasidalinkit.

Taigi, mūsų meilės dėžūtė ir eilėraštukas

                              Dovana ši - stebuklinga
                              Jos paliesti negali
                              Niekad neatverk dėžutės
                              Lai tai lieka paslapty
                                
                              Tu priglausk ją prie širdelės
                              Jei tau liūdna ar sunku
                              Mano meilė Tau gyvena
                              Šioj dėžutėj, po dangčiu.
  
            

Jei skubat, galima ir kitokią dovanėlę paruošti. Panaši "mintis" - apkabinimas. Tereikia apvedžioti vaiko rankeles ir iškirpti. Aš gavau tokį Noros apkabinimą per pirmą mamos dieną .Vis dar jį saugau :). Idėja iš http://www.supermommoments.com

Jaukių Šv.Kalėdų, šveskit kaip vaikai, kurkit prisiminimus ir nepamirškit palikti Kalėdų senelio pėdos:)


Dec 19, 2012

Dovanos - asmeninė spalvinimo knygaKadangi labai noriu įdėti ką nors naudingo kol dar Kalėdos neatėjo, dalinuosi dovana, kurią gaminu šią savaitė Norai ir jos pusseserei. (Asta neskaityk:))

Šitą dovaną galima pasigaminti sėdint darbe per "pietų pertrauką", tik nepamirškite pasiimti nuotraukų. Norai gaminu dvi knygas, "Nora juokauja" ir " Nora zoologijos sode". Dar vasarą Klaipėdoje ir Kaune fotografavau beveik kievieną gyvūną būtent su tikslu iš to paskui gaminti Norai asmeninę spalvinimo knygą. 

Kaip:

Opcija "coloring page" turetų būti nuotraukų apdorojimo ir piešimo programose.. bet aš radau labai parastą būdą:

Puslapis :   http://www.coloringpagecreator.com

                   Įkeliat nuotrauką ( geriau tos, kur vaikutis iš arčiau)

                   Puslapis automatiškai paverčia ją i spalvinimo lapą

                   Dešinėje, šone yra opcija " create coloring book"

                   Nuotraukas sudėliojat į  knygos lapus

                   Pabaigus galima parsiųsti rezultatą PDF formatu

Keletas mano knygos lapų:


Viršelį galima papuošti kiek leidžia kiekvienos fantazija. Mamytės mokančios "scrapbookingą" galėtų daugiau patarti:)

Dec 18, 2012

Puošiam eglę 2012

Šį savaitgalį jau turbūt dauguma jūsų namie  papuošėt žaliaskares.

Mes, trys merginos,  gaminom Kalėdų papuošalus beveik visą praeitą savaitę :) Su pailsėjimais, su kitais žaidimais, su žvakių ir arbatos gėrimo ceremonijom. Pasirodo išpuošti visą eglę - darbas nemažas.  Buvo labai smagu rasti senų Noriuko gamintų papuošimų. Gal visų kaupti ir nereikia, bet po vieną išsaugoti tiesiog būtina. Širdis džiaugias nuo prisiminimų puošiant savais žaislais.
Detalių kaip visada pirkom 'Timari" parduotuvėlėj  Panoramoj. Balti nudažomi plastiko burbuliukai, viela ir akutės iš ten.Gaminom vaikiškai linksmus ...

 

Ir kiek rimtesnius. ( Modelinas, juostelė, popierius). Norai labai patiko plaktuku raštus "kalti".


 
"Perliukai' irgi iš Timari parduotuvės. (Lipdukai)Mažiausia mergina irgi "dirbo" žaislų gamitoja. Spaudėm "kojas" pirmų Kalėdų garbei.Kaip bebūtų reikia pripažinti jog mano Nora labiausiai apsidžiaugė ištraukus jau esamų žaisliukų dėžę. Manau kitais metais reikės "padžiuginti" jos blizgesio maniją ir nupirkti dėžę paruoštukų:)

Dec 10, 2012

Kalėdiniai rankyčių, kojyčių atspaudai :)

Šventės jau ne už kalnų, taigi pradedame po truputį joms ruoštis. Pirmoji dekoracija mūsų namuose, tai netradicinė eglutė, kurią pasigaminti labai paprasta. Šią idėją radau šiame tinklapyje - balancinghome.com

Taigi pirmiasusiai prisidarome rankų atspaudų eglutės šakoms ir vieną kojos atspaudą eglutės kamienui :)

viską iškerpame iš popieriaus

rankas ir pėdutę suklijuojate ant popieriaus likučių, žvaigždutę iškirpate ir priklijuojate,

šiek tiek dekoro ir vualia eglutė baigta :)

Turiu pasakyti, kad ši eglutė pati mieliausia kokią tik turėjome :)

Vos tik pastatėm eglutę ir sulaukėm svečių porelės :D

Kaip matote šiuos briedžius labai lengva pasidaryti, pora kojyčių atspaudų, pripiešiate ragus, priklijuojate nosytes ir akis ir viskas :D

tokiu būdu galite brangiems žmonėms pagaminti atvirukus - nuoroda

arba įsirėminti kaip paveikslą :)
nuoroda

Dec 8, 2012

Eglutės repeticija :)

(Mama Nijolė)

Nekantriai belaukdamos Kalėdų pradėjome ieškinėtis interneto platybėse , ką galėtume pasigaminti savomis rankelėmis tokio kalėdiško, netradiciško. Na ir užkliuvo mamytei eglutė iš  senų laikraščių, žurnalų skiautelių, o tokios ,,makaulatūros" tikrai turime kiekvienas ir toli išekoti nereikia, nieko specilaliai pirkti nereikia. Todėl mamytė gerokai keletą vakarų pasidarbavo , kol prikarpė  didesnių ir mažesnių trikampėlių. 

Vėliavėlės stovelį turėjome jau iš anksčiau, nuo  tų laikų, kai mamytė dirbo dar mokyloje.  Tai mums beliko vienas malonumas, sunerti  mamytės sukarpytus tirkampėlius ant stovelio.    Truputį buvo  problemėlių perveriant storesnius žurnalų lapelius,  atrandant lapelio viduriuką, bet su mamytės pagalba   visis darbeliai ėjosi gan sklandžiai. 

Teko ir pasipykti su sesute , kurios eilė nerti lapelį. ir pasiaiškinti su mamyte- kurio dydžio lapelis labiua tiktų.... Taigi ,amanu begaminant eglutę ne tik turėjome smagų laiką keliais vis ilgėjančiais žiemos vakarais, bet ir pažinome trikampio formą, išmokome surasti trikampio  centrą (sąlyginai), išmokome formų- didelis, mažas, didesnis, mažesnis....

Dec 5, 2012

Cinamono saulė

( Mama Nijolė )

Piešti mažiukams labai patinka įvairiausiomis priemonėmis. Lavinti galima ne tik vaizduotę bet ir jutimus. Skiringos spalvos gali būti skirtingų kvapų pvz. raudona - paprika/pipiras, žalia - čiobrelis, ruda - cinamonas:)
Priemones galima atskiesti vandeniu

arba barstyti ant klijais ištepto lapo.  Aš nupiešiau ant lapo apskritimą, patepėme klijais ir kartu su dukryte barstėme apskritimo viduje cinamoną, spinduliukus padailino mamytė :)Cinamonu barstėm ir sveikinimo gėlytes.  Vyresnės dukrytės darbas buvo nuspalvinti gėlytes tapšnojant su kepinėle ir išbarstyti viduriuką cinamonu bei makaroniukais, mamytės darbas- suklijuoti, surašyti palinkėjimus, tėvelio- prispausdinti ,,plikų" gėlyčių šabloniukų , mažylės sesės- prižiūrėti, kad sklandžiai vyktų visas gėlyčių ,,auginimo" procesas:)


Dec 3, 2012

Spalvos, formos, skaičiai


Šitą žaidimą žaidžiame jau beveik metus laiko, tikrai pasiteisinęs žaidimas :) 
Žaidimą radau internete beieškodama kuom užimti savo pipirą, idėja labai patiko, todėl nusprendžiau pasigaminti. Kas neturite laiko pasigaminti galite nusipirkti internetu - žaidimas.

Tačiau pasigaminti labai paprasta, tereikia kartono, storo spalvoto popieriaus ir klijų.
Didžiuosius apskritimus nusipiešiau apvedžiojusi 17 cm. pločio lėkštutę, o mažuosius  apvedusi 7 cm. skersmens puodelį. Pirmiausia apskritimus iškirpau iš kartono, o tada ant viršaus užklijavau apskritimus iš kieto spalvoto popieriaus. O figūras nusipiešiau apvedžiojusi figūrėles iš Fisher Price puodynės :) Kartoną naudokite storesnį ilgiau laikys, kartonines figūrėles ir skaičius priklijuotus ant spalvotų apskritimų nuspalvinau storu flomasteriu. P.S. figūras ir skaičius klijuojamus ant spalvotų apskritimų kirpkite irgi iš storesnio kartono, kad žaidžiant žaidimus užsimerkus, būtų aišku kokia tai figūra ar skaičius. Viską pasigaminau per vieną vakarą, o va naudojam jau beveik metai, tikrai vertėjo gaminti :)

Su šiais apskritimais galima žaisti įvairiausiai būdais, keletą jų aprašysiu, 
tikiu, kad esate išradingi ir sugalvosit žaidimų su jais daugiau, negu aš čia aprašysiu :)

Pirmiausiai didžiuosius apskritimus išsidėliojom į eilę, suskaičiavom kiek yra širdučių, mėnulių, trikampių ir t.t.
P.S. figūras kurios klijuojasi ant apskritimų nusipieškit kokias tik norit ;) 

Maniškis moka skaičiuoti iki dešimt ir neblogai pažįsta figūras, jeigu jūsiškis dar nemoka skaičiuoti ir nepažįsta figūrų, tai jūsų užduotis tada vaikui aiškinti kokia tai figūra, kiek jų yra.

Paskui apskritimus sudėjome ratu ir atsirinkome skaičiusmaniškis skaičiavo figūras ir dėjo atitinkamus skaičius 

O galima žaisti ir taip - mama pasako pvz. trys, vaikas turi suskaičiuoti kur yra trys figūros ir ten padėti kortelę su skaičiumi trys, tada mama sako pvz. vienas, vaikas suskaičiuoja kur yra vienas ir padeda skaičių. Ir taip žaidžiate, kol vaikas sudeda visus skaičius.

paskui atsirinkome figūras

maniškis dėjo figūras ant apskritimų, aiškinomės kokios tai figūros 

sudėjus figūras, aiškinomės kuris apskritimas geltonas kaip saulė, kuris raudonas kaip braškė,
kuris žalias kaip žolė ir t.t.

paskui atsirūšiavome figūras ant apskritimų

maniškis jas sudėjo prie atitinkamų figūrų

Arba galima žaisti taip - mama pvz. sako trikampis, vaikas suranda kur trikampis ir ten padeda kortelę, tada mama sako pvz. kvadratas ir vaikas ieško kur kvadratas, suradęs ten padeda kortelę. Ir taip žaidžiate kol vaikas sudeda visas korteles.
Taigi šis žaidimas tikrai lavina vaiko skaičių, formų, spalvų pažinimą.

Sugalvokit savo žaidimą ;)

Didesni vaikai 5 - 6 metų, gali žaisti šį žaidimą užsimerkę, pvz. vaikui užrištomis akimis galima duoti po vieną mažąjį apskritimą su figūra arba skaičiumi ir vaikas pasikliaudamas tik savo pirštukais turi atspėti kokia tai figūra ar skaičius.

Arba, kaip parodyta šiame paveikslėlyje, vaikas pasiėmęs mažąjį apskritimą su tam tikra figūra ar skaičiumi, basas eina per apskritimus ir turi sustoti ant to apskritimo ant kurio tokios pačios figūros arba atitinkamas skaičius figūrų.