Mar 27, 2012

Plunksnuotas televizorius

Mūsų klijonė/dėlionė vis auga. Po mažos dėžutės, ištraukiau jau daug didesnę ir išbėriau Ojukui visą jos gėrybių arsenalą. Plunksnos, akmenėliai, blizgučiai, netikros gėlės. . . Ojukas  klijavo ir dėliojo savo"kūrynį" labai užsidegus.


Galiausiai pareiškė jog tai bus jos televizorius, ir liepė pakabinti ant sienos:)


Paskui užsimanė "pratesti", ir tada jau "pribaigėm"  tortą:)Mar 25, 2012

Papuošalų dėžutė mažai mergaitei

Kažkada rašiau jog "Senukai" gali buti geriausia vieta pirkti ''žaislus'':) Šį kartą parsivežiau lipnią dvipusę juostą, bet neradau lengvesnio varianto nei šita "statybinė" ,kuri man atrodo ir akmenį atlaikytų:) Labai tinka pasidaryti "klijonės"/ dėlionės plokštumą , kur mažylis gali klijuoti bet ką. 

Pradėjau nuo labai mažo plotelio. Su Ojuku gaminom papuošalų dėžutę. Labai patiko.Mar 23, 2012

Rožinė Plunksna - indėnų vadas

Pagaliau pavyko įgyvendinti Izabelės svajonę! Šįvakar darėme indėnišką karūną su erelio plunksnomis. Tiesa, erelis mums pasitaikė keistos spalvos, bet nieko:) Karūnos pagrindui daviau Izabelei panaudoti archyve užsilikusias sauskelnes (nes tokių dalykų kaip gumos juosta pas mane nė su žiburiu nerasi), o veidą dažėm su dažais, skirtais piešti vonioje. Kadangi spalvoti jau seniai sunaudoti, teko apsieiti su baltais. Po to indėnų vadas Rožinė Plunksna lakstė ir šūkavo delnu prisidengdamas burną. Dar klausėme indėniškos muzikos (sužvejojau youtube), aiškinomės, kas tie indėnai, kur ir kaip jie gyvena. Susitarėm, kad vasarą pas močiutę sode būtinai statysim tipį (pavyzdžiui tokį http://www.apartmenttherapy.com/reader-tip-little-teepee-88782). 
Viliojam gandrus

Mes labai laukiam grįžtančių gandrų! Ir tikrai žinom, kad tuoj sulauksim, nes Izabelė puikiai moka juos privilioti :)
Jeigu norit pabandyt, jums prireiks: dėkliuko nuo putpelių kiaušinių, vandens, akvarelės, akyčių ir šaldymo kameros. Mes juos pirmą kartą gaminome, kai užteko dėkliuką su turiniu kelioms valandoms išnešti į balkoną. Bet paskui buvo antras, trečias ir ketvirtas kartai :)
Ypač smagiai varliukai čiuožinėja ant lygaus paviršiaus (mes naudojom home-made šviesos stalą). Smulkiajai motorikai lavinti labai tiktų didelis raudonas pincetas :) Bet mes tokio neturėjom, todėl Izabelė pasiėmė dideles žirkles ir puikiai atliko gandro darbą su jomis! Na, o paskui varlės sulipo į balą ir... dingo :)


Mar 22, 2012

Desertas akims

  -->
Sveiki, aš - Gustė. Turiu 2,8 m. dukrytę ir 8 mėn. sūnų. Stengiuosi tolerantiškai žiūrėti į kūrybinę netvarką, kuri mūsų namus ištinka, kai mano panelė atsiraitoja rankoves :) Kaip man sekasi - kitas klausimas. Kad ir dabar - rašau apie šio vakaro Izabelės kulinarinį šedevrą, o ji, pamačiusi, kas po viso to dedasi po stalu, atsisuka į mane tragišku balsu intonuodama: “mamyte, žiūrėk - siaubas, taip???”

Šiandien panelė nevažiavo į darželį, nes pasigavo virusą. Kadangi dieną norėdama užmigdyti mažylį kelis kartus jau buvau Izabelei įjungus filmuką, o kompiuterį/telefoną/televizorių labai stengiuosi apriboti iki minimumo, po vakarienės pasiūliau eiti “daryti darbelių”. Iš tėčio parneštų mūsų mėgstamiausių keksiukų per penkias minutes dėžutėj liko tik trupiniai, tad nutarėm ją užpildyti nauju desertu. Beje, Izabelė gamindama daug improvizavo, todėl sutarėm deserto neragaut :)

Taigi, varškė + perlinis cukrus + maistiniai dažai, + makaronai + vonioje tirpstantys maži muilo burbulai. Skanaus!

P.S. valgoma tik akimis :)


Mar 21, 2012

Plastilino smagumai :)

Dauguma vaikų mėgsta užsiėmimus su plastilinu, maniškis ne išimtis.
Nusipieškite bet kokį paveiksliuką ir apklijuokite plastilinu.

Mažesniems vaikučiams, kurie dar linkę viską dėtis į burną, rekomenduoju pagaminti plastilino iš miltų ir vandens - naminis plastilinas

...tik tiek, kad tokiam užsiėmimui labiau tiktų paprastas plastilinas, nes kai play dough sudžiūna jis labai susitraukia ir byra.

leiskite vaikui klijuoti taip kaip jis pats nori ir sulauksite meno kūrinio  :)))

galite iš interneto (kad ir iš čia - paveikslėliai spausdinti) atsispausdinti paveiksliuką ir jį apklijuoti plastilinu...

Mar 20, 2012

Skaičiai 1 - 10

Po truputį pažindinu saviškį su skaičiais, skaičiuojame pirštukus, laiptus laiptinėje, inkilėlius parke, skaitome knygutes su skaičiais, na ir kad vaikas turėtų įsivaizdavimą kaip atrodo vienas, du ir kiti skaičiai pagaminau saviškiui skaičių lentelę.

Gavosi kaip dėlionė, maniškis suranda reikiamą skaičių ir prisega, skaičiai prisisega su lipučkėmis, todėl pažaidus vėlgi galima pakabinti ant sienos.

Ką daryčiau kitaip? Daryčiau lentelę iki 9 :) nes saviškiui niekaip negaliu įrodyti, kad 10 tai ne 1, nes gi 10 irgi prasideda nuo 1 :)  jeigu būčiau padariusi iki 9 tai vaikas, manau, nesimaišytų :)
Lentelę galite atsispausdinti čia - skaiciai
Pirmas lapas iki dešimt, antras iki devynių.
Jeigu manote, kad jūsiškis nemaišys 10 su 1 spausdinkite pirmą lapą, o jei manote, kad maišys, antrą :-)

Tiesa, akytes ant atspausdintų skaičių ranka pripiešiau, ir viskas ant kartono priklijuota, kad ilgiau tarnautų, va jau kokie du mėnesiai lentelei, o ji vis dar kaip nauja atrodo :)

Mar 18, 2012

Spalvos ir formos

Šiam žaidimui pasidarykite tokias formas su kuriomis norite supažindinti savo vaiką ir naudokite segtukus. Šiuos spalvotus segtukus pirkau JYSK'e už 3 litus, taip pat mačiau ir Ermitaže, o jeigu turite medinius, tai tiesiog nuspalvinkite vieną pusę norima spalva ;)

O žaidimas paprastas, vaikas paima formą, mama ar tėtis akcentuoja kokia tai forma ir spalva, tada vaikas atrenka reikiamos spalvos segtukus ir susega ant formos.
Tokiu būdu vaikas pažindinasi su spalvomis ir formomis, taip pat galite suskaičiuoti kiek susegta segtukų ant kiekvienos formos.
:) Vapiano

Nežinau kodėl mes tik dabar suradome šitą vietą, bet mums labai patiko. Stilinga savitarna, vietos daug, spalvinga jauku, skanu:)Žodžiu užskaitom. Tiesa buvom penktadienio vakarą tai vaikučių tiek daug jog visi netilpo i žaidimų kampą. PC Europos pirmas aukštas.
http://www.vapiano.de/frame.php?lang=lt

Mar 9, 2012

Štampuojame skaičius


         Vienas iš būdų vaiką sudominti skaičiais, tai iš spalvotų virtuvinių kempynėlių iškirpti skaičius, juos nuspalvinus štampuoti ant lapo. Maniškiui tokia veikla laaabai patinka, manau ir jūsų vaikučiams patiks :)
na, ir aišku, ant kūrinio paskutinę natą uždedame pirštukais :)


ir kuo gi ne meno šedevras :)))Mar 8, 2012

Koks lauke oras?

-->
Džiaugiuosi jog iš būrio mamų besiruošiančių pasidalinti savo žaidimais, jau turim vieną labai linksma žaidimą.

____________________________________________________________________________
Sveiki, esu dviejų nuostabių sūnelių mama, noriu pateikti keletą smagių idėjų kuo galėtumėte su savo vaikučiais užsiimti .
Šį žaidimą nusprendžiau pasigaminti nes, 1. tai žaidimas ištisus mertus :)2. vaikas pažins įvairius gamtos reiškinius – lietų, sniegą, vėją, žaibus ir t.t. 3. su laiku pradės suprasti, kad savaitė susidaro iš pirmadienio, antradienio ir t.t. 4. ir šiaip smagu ant palangės „sutupus“ dairytis ir kas gi ten už lango darosi :)

Tokį žaidimą galite atsispausdinti šiame puslapyje http://www.confessionsofahomeschooler.com/blog/2010/04/calendar-time-2.html, tik bus angliškas variantas. 
Aš persidariau lietuviškai, lietuviškas variantas čia Parsisiųsti dokumentą

Kortelėms laikyti panaudojau dėžutę nuo saldainių, su lipnia juosta priklijavau vieršelį :)

-->

Iškirptus paveiksliukus priklijavau ant kartono.
 
-->

Lentelės kraštus apkirpau, tai ji šiek tiek mažesnė nei A4 lapas, taip pat priklijavau ant kartono ir lipnia juosta iš kitos pusės priklijavau virvelę, kad būtų galima pakabinti ant sienos. Kortelės prisiklijuoja ant lentelės su lipučkėmis. Lipučkes perku „Senukuose“, užuolaidų skyriuje, tai dvi atskiros juostelės kurios viena su kita sulimpa, juosteles susikarpome norimais kvadratėliais, gerai, kad kita pusė jų yra su klijais tai iš karto ir prie popieriaus prisiklijuoja.


Taigi pažiūrime pro langą, aptariame ką matome, tada susirandame reikiamą kortelę ir priklijuojame ant lentelės.

-->

...hmm ir kelintadienis gi šiandien? :)

-->

Rezultatas visai smagiai žiūrisi :)

-->
Čia ( http://www.confessionsofahomeschooler.com/blog/2010/04/calendar-time-2.html) galima atsispausdinti lapą, kur žymimės koks, kurią dieną buvo oras, mėnesio pabaigoje aptariame kokių dienų buvo daugiausia – saulėtų ar debesuotų ar kt.

Smagaus žaidimo ir Jums :)