Dec 3, 2012

Spalvos, formos, skaičiai


Šitą žaidimą žaidžiame jau beveik metus laiko, tikrai pasiteisinęs žaidimas :) 
Žaidimą radau internete beieškodama kuom užimti savo pipirą, idėja labai patiko, todėl nusprendžiau pasigaminti. Kas neturite laiko pasigaminti galite nusipirkti internetu - žaidimas.

Tačiau pasigaminti labai paprasta, tereikia kartono, storo spalvoto popieriaus ir klijų.
Didžiuosius apskritimus nusipiešiau apvedžiojusi 17 cm. pločio lėkštutę, o mažuosius  apvedusi 7 cm. skersmens puodelį. Pirmiausia apskritimus iškirpau iš kartono, o tada ant viršaus užklijavau apskritimus iš kieto spalvoto popieriaus. O figūras nusipiešiau apvedžiojusi figūrėles iš Fisher Price puodynės :) Kartoną naudokite storesnį ilgiau laikys, kartonines figūrėles ir skaičius priklijuotus ant spalvotų apskritimų nuspalvinau storu flomasteriu. P.S. figūras ir skaičius klijuojamus ant spalvotų apskritimų kirpkite irgi iš storesnio kartono, kad žaidžiant žaidimus užsimerkus, būtų aišku kokia tai figūra ar skaičius. Viską pasigaminau per vieną vakarą, o va naudojam jau beveik metai, tikrai vertėjo gaminti :)

Su šiais apskritimais galima žaisti įvairiausiai būdais, keletą jų aprašysiu, 
tikiu, kad esate išradingi ir sugalvosit žaidimų su jais daugiau, negu aš čia aprašysiu :)

Pirmiausiai didžiuosius apskritimus išsidėliojom į eilę, suskaičiavom kiek yra širdučių, mėnulių, trikampių ir t.t.
P.S. figūras kurios klijuojasi ant apskritimų nusipieškit kokias tik norit ;) 

Maniškis moka skaičiuoti iki dešimt ir neblogai pažįsta figūras, jeigu jūsiškis dar nemoka skaičiuoti ir nepažįsta figūrų, tai jūsų užduotis tada vaikui aiškinti kokia tai figūra, kiek jų yra.

Paskui apskritimus sudėjome ratu ir atsirinkome skaičiusmaniškis skaičiavo figūras ir dėjo atitinkamus skaičius 

O galima žaisti ir taip - mama pasako pvz. trys, vaikas turi suskaičiuoti kur yra trys figūros ir ten padėti kortelę su skaičiumi trys, tada mama sako pvz. vienas, vaikas suskaičiuoja kur yra vienas ir padeda skaičių. Ir taip žaidžiate, kol vaikas sudeda visus skaičius.

paskui atsirinkome figūras

maniškis dėjo figūras ant apskritimų, aiškinomės kokios tai figūros 

sudėjus figūras, aiškinomės kuris apskritimas geltonas kaip saulė, kuris raudonas kaip braškė,
kuris žalias kaip žolė ir t.t.

paskui atsirūšiavome figūras ant apskritimų

maniškis jas sudėjo prie atitinkamų figūrų

Arba galima žaisti taip - mama pvz. sako trikampis, vaikas suranda kur trikampis ir ten padeda kortelę, tada mama sako pvz. kvadratas ir vaikas ieško kur kvadratas, suradęs ten padeda kortelę. Ir taip žaidžiate kol vaikas sudeda visas korteles.
Taigi šis žaidimas tikrai lavina vaiko skaičių, formų, spalvų pažinimą.

Sugalvokit savo žaidimą ;)

Didesni vaikai 5 - 6 metų, gali žaisti šį žaidimą užsimerkę, pvz. vaikui užrištomis akimis galima duoti po vieną mažąjį apskritimą su figūra arba skaičiumi ir vaikas pasikliaudamas tik savo pirštukais turi atspėti kokia tai figūra ar skaičius.

Arba, kaip parodyta šiame paveikslėlyje, vaikas pasiėmęs mažąjį apskritimą su tam tikra figūra ar skaičiumi, basas eina per apskritimus ir turi sustoti ant to apskritimo ant kurio tokios pačios figūros arba atitinkamas skaičius figūrų.

No comments:

Post a Comment

Neuždaryk nepasisveikinęs - palik komentara:)