Oct 22, 2011

Labai neekologiškas naminis debesėlis:)

 
Havajų meteorologijos centre matyt dirba labai linksmi ''Nagliai Šulijos'', jie ir užrodė kaip gaminti debesis. 
Jums reikės
1.Stiklainio su dankčiu (arba mažos lėkštės ar dubenėlio su dankčiu
2.Karšto vandens;
3.Ledo;
4. Tamsaus popieriaus lapo;
5.  Aerozolio (plaukų  lako, oro gaiviklio arba degtuko);

Žinoma, šitą reikalą reikia daryti tik su suaugusiais, nes naudojamas karštas vanduo ir degtukai. Įsitikinę, kad stiklainis  švarus, įpilkite karšto vandens ( 2 pirštai nuo dugno). Sako, kad būtų gerai karštą vandenį ,,patelaškuoti” ar pasukti viduje, iš karto įvyks kondensacija. Dangtelį apsukite (kaip mažą lėkštutę) ir uždėję ledą, uždenkite stiklainį. Mes tiesa pasakius to vandens pylem kiek širdelės geidė ir tiesiai iš krano.
Po to pakelkite dangtį ir į vidų įpurkškite šiek tiek ,,purškalo”. Ir greitai greitai vėl uždenkite stiklainį. Pastatykite stiklainį priešais juodą lapą, kad būtų lengviau matyti stiklainyje besiformuojantį ,,debesį”. Galima ir pasišviesti žibintuvėliu. Po kiek laiko pakelkite dangtį ir ,,išleiskite” debesį. Vietoj aerozolio suaugusieji gali uždegti degtuką, užpūsti jį ir įmesti rūkstantį į stiklainio vidų, bet mums šitas reikalas visai nesuveikė. Gal ką nors netaip darėm, todėl teko išsitraukti purškalą.  Įdomiausia buvo stebėtti besisukantį ir besiformuojantį debesį stiklainio viduje:) Vis gaminom ir gainom debesėlius, kol visai "prakvipo namai" ir teko debesis "vėdinti":)

Kaip tai iliustruoja mokslą:
Taip, kaip reikia atskirų ingridientų iškepti pyragą, gamta naudoja atskirus ingridientus gaminti debesis:
1.     Tai drėgmė, kurią davė karštas vanduo stiklainio dugne. Jis padaro stiklainio orą drėgną ir šiltą. Gamtoje –  tai jūros ir vandenynai.
2.     Atšalimas. Šiltas vanduo garuoja, oras kyla į viršų, yra ,,atvėsintas” šalto ledo. Gamtoje šiltas drėgnas oras kyla į virušų ir yra atvėsinamas šaltėjančios atmosferos
3.     Branduoliai – tai aerozolis arba degtuko dūmas. Gamtoje – tai smulkios dulkių dalelės ir žiedadulkės, kurios padeda smulkiom atšalusio vandens dalelėm ,,kabintis” vienam į kitą ir formuoti debesį.
 


Oct 21, 2011

Vėjas

Neužtenka man Ojuko, tai dar ir kitus vaikus į žaidimus verbuojam. Kadangi vakar turėjom svečių iš "kitos amžiaus kategorijos" teko sukti galvą ką čia tokio nuveikus.  Žaislų atnrokui nelabai turėjom... tai išsitraukėm feną:)

Mintis iš Still parenting . Reikia feno - idaliai 2, tada galima įsisukti į žaidimą, kieno nukrenta ant žemės tas pralošia:)

Mūsų bandymai. Žinoma fenas mūsų ne pats "kiečiausias" bet vaikams užteko.


Oct 19, 2011

Saulės akmenys

Gyvena Amerikoje tokios nerealios žaidžiančios mamytės (Play at home moms),   Jos ir sugalvojo, kaip šviesą į žaidimą pakinkyti...

Ilgai mes (aš?:))  apie šviesos stalą svajojom. Taip ir neprisiruošiau visko susipirkti. I plastikinę dėžę močiutė iš kaimo pomidorus sudėjo...  Žvaigždes iš spintos nuraškėm.. prisipylėm akmenukų ir išjungėm šviesą :) Nors ir su šviesa stebuklingai atrodo:)


Oct 17, 2011

Oct 15, 2011

Kruopų smėlis

Jau šalta ir smėliu taip daug nepasidžiaugsi. Bandom jo susikurti namie.

Sunaudotas: visas pokas perlinių kruopų, puse poko raudonų lešių (neturėjau daugiau spalvai pagyvinti), pieno butelys - piltuvas ir bet kokie lauko žaislai.  Bandėm vabalų ieškoti, bet idėja netiko nes "kaip košėje gali gyventi vabalai "?!!!! Na ir žinoma sušluoti po to viską reikėjo...:)


Oct 14, 2011

Senelės Pasaka

Ką jūs veiksit savaitgalį? Mes tai keliausim į spektaklį Menų spaustuvėje - Senelės Pasaka.

Jaukus, smagus - Ojukas mintinai moka visą dainą, laukia nesulaukia...
Oct 12, 2011

Spaudžiam sultis

Sakyčiau šitas mūsų bandymas nepasisekė. Nelabai Ojukas suprato kame čia įdomumas.  Pabandė kelis kartus ir metė šitą reikalą. Gal dar per maža? 

Tai vėliau tiesiog spaudėm sultys rankom, taip jai pasirodė daug įdomiau:) Reikia vatos arba kempinės, vandens ir česnako spaudiklio... 

Įdėja iš The wonder years:)

Oct 11, 2011

Daržovių paveikslai

Vaikas nudažyti gali viską:) Ar bandėt piešti su daržovėm? Salierus deja  suvalgėm, tai piešėm su obuoliu.Oct 9, 2011

Žvaigždės spintoje

Temsta jau septintą vakaro... taip nejauku ir šalta... Mes statom namukus iš pagalvių, paklodžių, skėčių ir kėdžių... kol pamatėm kažką įdomesnio:)Reikia: dėžės su skylėm, lempučių girliandų, pakabų arba ... virvelių... Mes savo ''dangų įkūrėm sieninėje spintoje.


Oct 8, 2011

Balionai

Su balionais galima daug nuveikti. Galima pripilti vandens ir žongliruoti kaip šitas berniukas.

Galima piešti ant jų


Galima piešti ir su jais:)Rezultatus ir ant sienos galima kabinti...