Aug 30, 2011

Namas iš panaudotų dėžių


Kaip mes statėme namą, daug nerašysiu, nes viskas labai priklauso nuo to, kokias dėžes naudosite. Naujas ar naudotas, dideles ar mažas, statysite namą lauke ar viduje… Tikslas yra parodyti ir aprašyti, kaip sekėsi mums su Ojuku, o ne pateikti tikslią instrukciją. :) Šis namas buvo mūsų pirmas ,,blynas”. Dar jų (namų) ,,kepsime” daugiau ir gal statysime kitaip, bet šis taip pat buvo labai smagus. 
             Prisižiūrėjome internete ir svajojome, kad norėtume tokio namo 

                                                arba tokio o gal net dar didesnio. :)

Dėžės, kurias gavome, buvo (kaip paskui pamačiau) per mažos, kad viskas susidėliotų taip „stangriai“ ir stabiliai. Vieną prie kitos klijavome lipnia juosta, bet juosta dažniausiai atšokdavo, o siena iš 3 skirtingų dėžių „atvėpdavo“. Todėl darant 2 - rą sieną ir jai nuolat krentant, nutarėm ją sutvirtinti: iš pagalių padarėme „sijas“ ir pertvaras kampuose bei viršuje (pastogėje).  

Pavakarę pamatėme, kad viso namo nenudažysime, nes jau buvo vėlu. Todėl nusprendėme jį „ištapetuoti“. Apklijavome spalvotu popieriu. Per naktį lauke (nors buvo laikomas po stogeliu, o lietus nelijo), namas šiek tiek susiraitė ir suminkštėjo. Tikriausiai, rasa ir rytinė drėgmė padarė savo. Kitą kartą gal įnešime į vidų. :) O koks buvo jusu vaiko vasarnamis?:)


Kol dar nebuvo namo...
Kol dar nebuvo namo, mes mėgom žaisti ir piešti ne ten, kur visi. J
Ieškojau nuotraukų savo blogui ir atradau pirmus ,,kitokio'“ žaidimo pėdsakus. Mano dukrytė dievino piešti dėžėje ir ant dėžės. Esu pozityvaus auklėjimo šalininkė ir nemėgstu savo vaikui sakyti ,,ne’’ be paaiškinimo ar alternatyvos. Todėl kai jai kilo noras piešti neįprastose vietose, ypač ant grindų ir sienų, akis užkliuvo už dėžės...

Vėliau šias dėžes galima panaudoti dar daug kam... Banalu, bet maniškei tai buvo atradimas.