Dec 9, 2011

Berniukų žaislai - saugūs kardai iš balionų


Sveiki, esu Marius, dviejų berniukų tėtis, taip pat ir tinklaraščių rašytojas. Noriu pasidalinti kai kuriomis vyriškomis idėjomis apie vaikus ir jų gyvenimą suaugusiųjų pasaulyje. 

Niekaip negaliu užmiršti, kai su savo jaunuoliais apsilankėme viename prekybos centre, kur vyko kažkokia šventė. Ten buvo ir klounas Arkadas, kuris trimečiui ir keturmečio didelio įspūdžio nepadarė. Nepadarė ir šventinis tortas. Štai iš vieno kampelio jie negalėjo išeiti visą valandą, nes ten buvo lankstomi žaislai iš balionų. Mergaitėms labai patiko gėlytės ir šuniukai, na o mūsiškiams berniokams teko nemažai laiko praleisti eilėje po du kartus, kad gautų po balioninį kardą ir šalmą. Apsiginklavę kardais, jie pešėsi tiesiog vežimėlyje. Apsipirkome gana ramiai, nes vaikai turėjo kuo žaisti, ir nebereikėjo žaisti žaidimo "paliesiu bet kokią prekę", kuris paprastai žaidžiamas prekybos centre. Nereikėjo kaulyti saldumynų, o važiuojant pro gėrimų skyrių jie net pamiršo pazyzalioti, kad nori gerti... Balionai buvo jų aistra ir stichija, nes jais buvo galima špaguotis ir muštis kiek tik nori - tai visiškai saugu ir nieko neskauda. Visiška priešingybė mediniams ir plastmasiniams grojantiems kardams, su kuriais galima ir rimtai susižeisti.


Dar dvi savaites kardai iš balionų buvo vieni mėgstamiausių žaislų, kurie, kaip ir visi kiti balionai mūsų namuose, "netyčia" sprogo ir sukėlė tikrą ašarų audrą, nes sutaisyti jų jau nebegalima, kaip kitus žaislus. 
Neseniai į galvą šovė mintis, kodėl gi nepasidarius balioninių žaislų patiems? Kardas sulankstomas iš vieno modeliavimo baliono, kuris kainuoja apie 40-50 centų. Šalmas - iš dar vieno, taigi už litą išeina du puikūs žaislai, kuriais berniukai džiaugiasi labiau nei mašinėlėmis. Kaip tai padaryti? Ar žaislų darymas iš balionų sudėtingas? Kai prisižiūri tiek video YouTube, kaip padaryti kardą iš baliono, tai atrodo, kad visai paprasta, nors pripažinsiu, teko paplušėti pirmą kartą. 

Vienas geras pažįstamas (ir balionų guru) Tomas iš naujos parduotuvės "ŠvenčiųMiestas" (Vilniuje, Šiaurės miestelyje) man papasakojo, kad modeliavimo balionai yra kelių rūšių, tad prieš perkant reikia būtinai pasižiūrėti į jų modelį. Kardams daryti tinka 260Q balionai, kuriuos pripūtus pilnai jų ilgis yra apie pusantro metro, o skersmuo - 5 centimetrai (2 coliai). Tai pats optimaliausias dydis įvairių žaislų lankstymui. Sakė, kad būtinai nesusimaišyčiau su plonesniais 160Q balionais, kurie paprastai skirti dekoruoti jau padarytiems žaislams ir įvairioms figūroms iš balionų. Aišku, patarė pirkti kokybiškus balionus, o ne kokius kinietiškus, kurie susprogsta bepučiant, o ne sukant... Dar davė paskaityti knygelę su lietuviškomis instrukcijomis, kaip lankstyti balionus "Figūros iš balionų"/1 lygis.


Norint patiems išsilankstyti kardą iš baliono, siūlau pasižiūrėti šiuos video, kurie labai aiškiai parodo, kaip reikia sukti pripūstą balioną. Reikia atsiminti tik tai, kad būtinai suktumėte į vieną pusę, priešingu atveju balionas išsivynios ir teks viską daryti iš naujo. 

 


Jei dar trūksta informacijos, pabandykite paieškoti YouTube video su raktiniais žodžiais "balloon modeling" arba "balloon sword" - rasite nemažai angliškų video, kaip iš balionų pasidaryti puikius žaislus

1 comment:

Neuždaryk nepasisveikinęs - palik komentara:)